ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

סדנת "מצמיחים" למניעת אלימות במקיף ח' ע"ש בר לב

סדנת "מצמיחים" למניעת אלימות במקיף ח' ע"ש בר לב

במהלך חודש אוקטובר התקיימה בחטיבת הביניים "בר לב" (מקיף ח') סדנה של מרכז "מצמיחים" לשיפור האקלים בכיתות ולהעלאת תחושת השייכות והמוגנות של התלמידים

מרכז "מצמיחים" להפחתת אלימות בבתי הספר פועל זה כעשור במטרה להפוך את הכיתות בבתי הספר למקום בטוח ונעים יותר. המרכז פועל במודל התערבות ייחודי של סדנאות המכשירות מחנכות ותלמידים בכלים להפחתת אלימות מילולית ואלימות ברשתות חברתיות ומניעת חרם כיתתי. זאת במטרה לקדם סביבה כיתתית בה יוכלו התלמידים לחוות שייכות, אכפתיות ותחושת ערך עצמי.

 

בחטיבת הביניים "בר לב" עצרו את שגרת הלימודים ל-3 ימים, אשר במהלכם עברו התלמידים סדנת התערבות של מרכז "מצמיחים" בה עסקו ביחסים ביניהם ובאווירה השוררת בכיתה. 

 

הסדנה התקיימה ביוזמת רכזות שכבות ח' ו-ט', חגית ימין ועדי מזרחי, ורכזת החינוך החברתי טל בן נון.

 

שקד מזרחי, תלמידת כיתה ט'2, מספרת: "בסדנת מצמיחים עסקנו במגוון רחב של פעילויות וחווינו חוויות רבות. למדנו והקשבנו אחד לשני, דיברנו על קשיים כיתתיים וקשיים אישיים, שיחקנו משחקים חברתיים שמגבשים את הכיתה ונפתחנו לילדים מהכיתה שהם לא בהכרח החברים שלנו. ניתנה זכות דיבור לכל אחד בכיתה באופן שווה. אלה היו 3 ימים של יציאה מהשגרה, למדנו לקבל את הדעות של חברינו לכיתה ולא לשלול ולשפוט אחד את השני. נהנינו מאוד ולמדנו שיעור חשוב לחיים - להיות בן אדם טוב לפני הכל. ככיתה אנחנו נמשיך להתגבש ולעזור לילדים שחווים קושי חברתי ואנחנו מקווים שהכיתה רק תצמח ותנתב את כולם למקומות חיוביים".

 

דרורית אטלסמן, מנהלת חטיבת הביניים ע"ש בר לב: "סדנת מצמיחים שינתה את השיח הבית ספרי. תלמידים מדווחים על פתיחות, אכפתיות ושינוי התנהגות כלפי האחר. גם המורים הביעו שביעות רצון רבה לתהליכים אותם עברה הכיתה".

 
בתמונה: אחת מהפעילויות שעברו התלמידים בסדנה, שמטרתה לבחון מה הפער בין מה שאתה מאמין שביכולתך לעשות, לבין היכולת שלך בפועל

 

 

 


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד