ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

מתש"ח לתשע"ח

מפגש מרגש בבית יד לבנים התקיים ביום כ"ט בנובמבר בין ותיקי קיבוץ "רביבים" ולוחמי תש"ח לבין תלמידים מתיכון "רביבים" (מקיף ז') במסגרת הנושא "70 שנה למדינה"

יוזמה משותפת של מנהלת בית יד לבנים שרה אשר ומנהלת קריית החינוך השש שנתית מקיף ז' "רביבים" מיכל טימן במסגרת הנושא "70 שנה למדינת ישראל" הובילה לבוקר מרגש שבו נפגשו ערכים ומגוון דורות וגילים.

עוד לפני המפגש התגייס צוות היסטוריה וגאוגרפיה של תיכון רביבים ויחד לימדו את תלמידי שכבת י"א מושגים הקשורים למפגש כמו "הכרזת המדינה", הכירו יחד את פני השטח הגאוגרפי בו פרצה והתנהלה מלחמת העצמאות ולמדו על הקשר ההדוק בין גרעין "רביבים" שהוקם בראשון לציון לבין הקיבוץ בנגב.


היום נפתח בהרצאה היסטורית. בהמשך, התלמידים נועם אזולאי (יא2) ואלמוג מיכאלוביץ' (יא4) לקחו חלק בפאנל דעות, בניצוחו של דודי פליסר מנחה האירוע, אותו חלקו עם לוחמי תש"ח בעבר ויוצאי הקיבוץ.


מגמת התיאטרון, בבימויו של מורה המגמה אופיר דואן, הציגה מיצג משעשע בנושא ההבדלים בין הדורות.


לסיכום היום הוצג סרט בעריכת מגמת קולנוע ובניצוחה של שרונה ברגר, מורה להיסטוריה ומחנכת בשכבת י"א. הסרט הציג קטעי ראיונות שערכו התלמידים עם סביהם וסבתותיהם שהעידו על אותו רגע של הכרזת המדינה ועל האתגרים שחוו בשנותיה הראשונות של המדינה. 


היום הסתיים בשירה בציבור וברגש עז של הערכה כלפי שרשרת הדורות.  

 


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד