ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

מסע אל ערכים אוניברסליים

מסע אל ערכים אוניברסליים

שותפות של 3 שנים בתחום הערכי-חברתי בין מקיף ו' "יגאל אלון" לתיכון בחורפיש הניב מסע משותף, ייחודי ועוצמתי לפולין

תלמידי קריית החינוך השש שנתית "יגאל אלון" מקיף ו' ותלמידי בי"ס התיכון במועצה המקומית הדרוזית "חורפיש" שבגליל מקיימים זה כ-3 שנים קשר מיוחד של שיתופי פעולה ייחודיים בין בתי הספר - תלמידים מורים ומנהלים. במהלך 3 השנים התקיימו מספר פעילויות משותפות אשר התמקדו בעשייה החינוכית-פדגוגית, ואף יותר מכך בעשייה הערכית-חברתית. בשנה הראשונה התקיימה פעילות פדגוגית שהניבה תוצר של סרט משותף "כולנו שווים". בשנה השנייה התקיים הפנינג התרמה משותף למען "בית הילד" הדרוזי בחורפיש.

את שיתוף הפעולה בין בתי הספר יזם חבר מועצת העיר ראשון לציון משה לב הר. שני מנהלי בתיה"ס, אורנה פרבר והישאם באדר, נרתמו לעשייה מתוך ראייה חברתית חינוכית הקושרת בין אוכלוסיות שונות ברחבי המדינה.

 

המוטו המשותף היה שהתלמידים הבאים מהמגזר היהודי ומהמגזר הדרוזי הם אלה שיובילו את החברה האזרחית במדינת ישראל בשנים הבאות, ולכן עליהם להכיר אחד את השני ולמצוא דרכים לגשר על הפערים התרבותיים-חינוכיים-ערכיים ביניהם.


השנה השלישית לשיתוף הפעולה הפורה בין בתי הספר התקיימה בסימן מסע משותף לפולין. תהליך ההכנה למסע כלל מספר מפגשים וביקורים הדדיים של התלמידים הן בראשון לציון והן בחורפיש.

המיזם המשותף הגיע לשיאו באוקטובר השנה בעת שהתלמידים במסע קיימו טקסי זיכרון ייחודיים ומשותפים באתרים השונים, שהדגישו את שותפות הגורל בין העם היהודי לדת הדרוזית. מלבד ההיבט ההיסטורי של שואת היהודים, הודגשו לאורך כל המסע ערכים אוניברסליים כמו סובלנות, אהבת האדם, אחריות חברתית ואישית וכן הודגשה שותפות הגורל בין העם היהודי הנרדף לבין הדת הדרוזית הנרדפת אף היא, אשר קיים חשש גדול לגורלה.


התלמידים שלקחו חלק במסע למדו להכיר זה את זה, להכיר את השוני בתרבות, לכבד אחד את השני, לפעול במשותף להשגת מטרות שהציבו ואף פיתחו קשרי חברות אמיצים זה עם זה.


למסע הצטרף גם תלמיד החינוך המיוחד בן שי, אשר קיבל את תפקיד "צלם המשלחת". סייעו לצילומים תלמידי מגמת ניו-מדיה במקיף ו'. לתמונות מהמסע

 

צפו בקטע מהטקס בטרבלינקה:

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד