ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

תכנית "חקר כדור הארץ מהחלל" במקיף י"ב המעיין

תכנית "חקר כדור הארץ מהחלל" במקיף י"ב המעיין

במהלך שנת הלימודים תשע"ז הושקה תכנית "חקר כדור הארץ מהחלל" בקריית החינוך השש שנתית "המעיין" מקיף י"ב. מדובר בתכנית ייחודית יוקרתית דו-שנתית בה לומדים התלמידים על מערכות חלליות ומנתחים באמצעות קוד מחשב תמונות לוויין אמיתיות. כלים אלו מאפשרים לתלמידים לגלות כיצד לזהות הימצאות של חומרים באדמה בעזרת תמונות לווייניות, היכן ישנו זיהום אוויר, היכן ישנם כתמי נפט ולחילופין - היכן ישנו זהב.

תלמידי התכנית ילמדו לא רק על לוויינים ועל ניתוח תמונות, אלא יוכלו גם להשפיע על תעשיית החלל הלכה למעשה. בקיץ 2017 מתוכנן שיגור של הלוויין "ונוס" של סוכנות החלל הישראלית וסוכנות החלל הצרפתית. בעזרת הידע שרוכשים התלמידים בתכנית, יציעו ניסויים שהלוויין יערוך בחלל כגון ניסויים שיוכלו לשפר את איכות הסביבה והחקלאות בארץ. במהלך התכנית ייפגשו התלמידים עם בכירים בתעשייה, ייצאו לסיורים ולמדידות בשטח, ינתחו תמונות לווייניות וייתכן שאף יזכו לצפות בשיגור.

כחלק מהפרויקט, במהלך שבוע החלל הלאומי אשר מתקיים בכל שנה בשבוע האחרון של חודש ינואר, ביקר ד"ר ז'אן ז'אק פאביה, אסטרונאוט מסוכנות החלל הצרפתית, בבית הספר מקיף י"ב המעיין. קראו כאן על הביקור

בתמונות, טקס מסירת הלוויין ונוס לצרפת במפעל "מבת-חלל" של התעשייה האווירית, מאי 2017 - עם אנשי סוכנות החלל הצרפתית.

 

 

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד