ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

למידת חקר משמעותית בחט"ב "הראשונים"

למידת חקר משמעותית בחט"ב "הראשונים"

פעילות ייחודית לתלמידי כיתת ט' מופ"ת מחט"ב "ראשונים" מקיף י"א במסגרת תהליך למידה משמעותי שהתקיים במהלך השנה בשיעורי פיזיקה

ביום חמישי 11.5.17 השתתפו תלמידי כיתת מופ"ת (כיתה ט') מחטיבת הביניים "הראשונים" של מקיף י"א ע"ש אילן רמון בפעילות יוצאת דופן ומעניינת במיוחד: הפרחת בלון מטאורולוגי מחובר למערכות מדידה לגובה של 33 ק"מ, ממתחם מצפה הכוכבים "ווייז" שבמצפה רמון. הפעילות היוותה את שיאו של תהליך למידה מרתק שהתקיים במהלך השנה במסגרת שיעורי פיזיקה עם המורה רועי יניב, דוקטורנט באוניברסיטת תל אביב לפיזיקה אטמוספירית.


חט"ב הראשונים הצטרפה לתכנית "סקיילאב" (Skylab) כפיילוט ראשון מסוגו של קרן "אילן רמון" המיושם בחטיבות הביניים בארץ. הפרויקט נעשה בהובלת גלעד פטרנקר - חונך מקרן אילן רמון, רן ליבנה מנכ"ל הקרן, פרופסור קולין פרייס מאוניברסיטת תל אביב ופרופסור יואב יאיר מהמרכז הבינתחומי בהרצליה.


במסגרת הלימודים בתכנית, התלמידים התחלקו לקבוצות חקר כאשר כל קבוצה פיתחה רעיון למחקר אטמוספירי על בסיס פלטפורמה אווירית (הבלון המטאורולוגי). לאחר חודשים של עבודה ומחקר עצמאי הציגו התלמידים את רעיונותיהם בכנס מול מובילי הפרויקט. בין הרעיונות שהעלו התלמידים: מדידת שדות חשמליים, מדידת קרינה קוסמית, בדיקת העוצמה של השדה המגנטי, השפעת הגובה על כמות החמצן, השתנות פרופיל הקרינה המוחזרת מהקרקע והשינוי של הטמפרטורה כתלות בגובה. בתום הכנס נבחר מערך ניסוי אחד שאותו ביצעו התלמידים בהפרחה.

 

כיתת מופ"ת (מתמטיקה, פיזיקה ותרבות) היא כיתת מצוינות אליה מתקבלים לאחר לימודי מתמטיקה ופיזיקה במכינה במהלך כיתה ו'. הכיתה היא מסגרת המקדמת מצוינות אישית בלימודי המדעים המדויקים ומדעי הטבע ומצוינות אישית וחברתית, תוך חתירה לפיתוח מתמיד של קהילה ישראלית ערכית.


רותי רוזנטל, מנהלת חטיבת הביניים: "הפעילות שחוו התלמידים היא חוויה לימודית יוצאת מן הכלל המאפשרת למידה משמעותית. התלמידים שהציגו את הצעות המחקר הפגינו ידע מדעי מעמיק ויצירתיות כתוצאה ממחקר עצמאי. אני שמחה שקרן אילן רמון בחרה בנו כפיילוט למחקר. תלמידינו הוכיחו כי הבחירה הייתה נכונה ועל כך אני גאה בהם מאוד". 

 

 


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד