ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

"לכל שם יש נר"

"לכל שם יש נר"

יוזמה מתוקשבת ייחודית ליום השואה: הנצחת זכר הנספים על ידי הדלקת נרות נשמה, חקר אודות האדם שיוצג בלוח שיתופי ויצירת מפה עולמית דיגיטלית ב"גוגל מפות"


מוסדות החינוך בעיר מציינים כמדי שנה את יום הזיכרון לשואה ולגבורה בטקסטים בהשתתפות התלמידים וכן במגוון פעילויות בבתי הספר.


פעילות ייחודית לחטיבות הביניים, אשר התקיימה לראשונה ביום השואה תשע"ו ביוזמתם של סימי בן חמו רכזת תקשוב בחט"ב מיכה רייסר (מקיף ז'), רות חן חיון ספרנית חט"ב מיכה רייסר ומשה קמיקהר רכז תקשוב מחט"ב טביב (מקיף ו'), מציעה דרך מתוקשבת להנצחת זכר השואה.


במסגרת הפעילות, תלמידי חטיבות הביניים חקרו אודות אדם "אלמוני" שנספה בשואה, באמצעות חיפוש במאגרי המידע של "יד ושם", עמותת "שם ונר" ובאתרים נוספים. את המידע הציגו התלמידים בלוח זיכרון שיתופי וכך נוצר לוח הנצחה שכבתי. יצוין כי תלמידים רבים בחרו להנציח את זיכרון קרובי משפחותיהם שנספו שכלל לא היו במאגר של "שם ונר", וכך הפך התהליך לחקר משפחתי. צפו בלוח השיתופי של שכבת כיתות ז' ממקיף ז'


ביום הזיכרון לשואה ולגבורה שהתקיים בכ"ח בניסן תשע"ז 24.4.2017 שיתפו התלמידים בסיפורים האישיים של הנספים והדליקו נר לזכרו של אותו אדם. בסיום, נוצרה מפה עולמית דיגיטלית על גבי "גוגל מפות" אשר מנציחה את זכר הנספים.
צפו במפה העולמית משנת תשע"ו
.

צפו במפה מתשע"ז


מדובר ביוזמה ייחודית ומקורית המנציחה את זכר הנספים בשואה, תוך הקניית מיומנויות דיגיטליות לתלמידים ועידוד לחקר ערכי, חשוב ומעמיק. השנה השתתפו במיזם תלמידים מחטיבות הביניים טביב (מקיף ו'), מיכה רייסר (מקיף ז') ובר לב (מקיף ח').

 

 


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד