ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

צלילים מרגשים בראשון לציון

קונצרט ייחודי התקיים ביום חמישי 20.4.2017 בהיכל התרבות ראשון לציון: "ראשון לציון מארחת את תזמורת כלי הנשיפה הלאומית". האירוע התקיים בעידוד ובתמיכה מלאה של עיריית ראשון לציון, כחלק מהחלטה עירונית לקידום החינוך המוזיקלי בעיר. באירוע נכחו מאות תלמידי מוסיקה מהעיר וכן תלמידים ממגמות מוסיקה מכל רחבי הארץ.

 

 נכחו באירוע

פרופ' תמי רונן מחזיקת תיק החינוך, ד"ר שוש נחום ראש מינהל חינוך, מירי אור גוטפריד מנהלת אגף חינוך על יסודי, שוש אבטליון מנהלת אגף תיאום בקרה ותפעול, אתי וינקלר מנהלת קריית החינוך "אמירים", מיכל זינגבוים מנהלת חט"ב רבין, אורלי גיחון מנהלת מגמת המוזיקה אמירים, בצלאל קופרווסר מפמ"ר מוזיקה משרד החינוך, אריאל כהן מנכ"ל התזמורת הסימפונית ראשון לציון


הקונצרט התנהל כפסטיבל של ממש: את האירוע פתח ההרכב הווקאלי של מגמת המוסיקה במקיף ה' "אמירים", בהדרכת נועה סיבוני ובליווי לירן שלמה, בביצוע לשיר "סליחות" של לאה גולדברג. לאחר מכן עלתה לבמה התזמורת הלאומית לכלי נשיפה: כ-70 נגנים תלמידי תיכון מכל רחבי הארץ שניגנו ממיטב הרפרטואר בניצוחו של מוטי מירון, המנהל המוסיקלי.


בחלק המסכם של האירוע, גל אלתרוביץ', המנהל פעילות הוראת כלי נגינה בתיכון "אמירים" ומערך קונצרטים בבתי הספר, ניצח על התזמורת הסימפונית בביצוע מלא לסימפוניה "מן העולם החדש" של דבוז'ק, יצירה מרכזית בספרות המוזיקלית הקלאסית.


בתום הקונצרט הקהל יצא מגדרו בתשואות רמות למבצעים ולא הניח להם לרדת מהבמה.


בשנת הלימודים הבאה תפעל בחטיבת הביניים "רבין" כיתת מוסיקה על אזורית, לראשונה בעיר. בכך, תיווצר התשתית לפעילות משותפת של החינוך המוסיקלי בעיר: בחינוך הפורמלי - מגמת המוסיקה ובחינוך הבלתי פורמלי - הקונסרבטוריון.

 

גל אלתרוביץ': "האירוע הוא אמירה משמעותית של העיר ראשון לציון, חיבור ייחודי בין כוחות היצירה המקומיים, לבין תזמורת של מיטב הנגנים בני הנוער בארץ והתזמורת הסימפונית ראשל"צ. לשילוב כזה יש כוח עצום בראש ובראשונה לקדם את תלמידי העיר, על ידי האזנה לחבריהם, בני גילם מכל רחבי הארץ, וכן לנגינה המקצועית והמשובחת של התזמורת הסימפונית. בנוסף, התלמידים שבאו להאזין לנו מרחבי הארץ למדו את הסימפוניה כיצירה מרכזית בתכנית הלימודים שלהם ובכך היה הקונצרט לגולת הכותרת של הפעילות החינוכית השנתית שלהם, בתמיכת משרד החינוך, הפיקוח על החינוך המוסיקלי. כך עולה ראשון לציון על המפה הלאומית, ובד בבד מונחת התשתית לקידום המצוינות המוסיקלית בעיר".


חברת המועצה ומחזיקת תיק החינוך, פרופ' תמי רונן, בירכה על קיום האירוע: "מוסיקה היא שפה שבאה מהלב ומגשרת על פערים. המוסיקה עוזרת לילדים לשגשג ללא הבדלי תרבויות ומגזרים. כחוקרת באוניברסיטה מצאתי שילדים שמנגנים הם מאושרים יותר ובעלי יכולת שליטה עצמית, סובלנות ושיתוף פעולה. אנו במינהל החינוך רואים חשיבות רבה לפעילות זו ופועלים להרחיבה בשנים הקרובות".   

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד