ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

פרויקט ה"מהדקים"- לזכר מיליון וחצי ילדים שניספו בשואה

שלום לכם, שמי מאי תלמידת כיתה ז' הלומדת בכיתת עמ"ט בבית הספר מקיף ח' בראשון לציון.
הפירוש של עמ"ט זו בעצם עתודת מנהיגות מדעית טכנולוגית.  זוהי כיתה הלומדת לימודי מדעים ומנהיגות מתוך המטרה להשכיל, ליזום ולהנהיג.

חלק מנושא המנהיגות שלנו מתבטא במה שאני הולכת לספר לכם כרגע- פרויקט "מהדקים":
אני ועוד כמה מחבריי, בשיתוף רכזת השכבה והרכזת החברתית של בית הספר לקחנו החלטה שבעיננו חשובה ותורמת מאוד להמחשת השואה שעברה על עמנו ולהמחשת הרעיון הבלתי נתפס של כמות ענקית של אנשים שאיבדו את חייהם, במיוחד ילדים וילדות, נערים ונערות בגיל שלי ושל חבריי שחיים שלמים נמחקו עבורם.
בעוד כשבועיים כל חטיבת הביניים בבית הספר שלנו-כיתות ז'-ט' תצא לצפות בהצגה "מהדקים", הסיפור של ההצגה הוא כזה:
מורה בארה"ב החליט שהוא רוצה לספר לתלמידיו על השואה, על עם ישראל ועל שישה מיליון איש שנספו שם. תחילה תלמידיו לא הבינו מה הוא רוצה מהם ומה זה אומר בכלל.  שישה מילון יהודים שנספו?! לשם כך תלמידי הכיתה והמורה החליטו לצאת לחקור את הנושא והם גילו שאטבי הנייר שימשו את הנאצים כשענדו על דש בגדם את סמלה של המפלגה הנאצית. במהלך כל הפרויקט , הגיעו תרומות של אטבים מכל מיני מקומות וכל הקהילה הייתה שותפה.


המטרה שלנו היא להגיע למיליון וחצי מהדקי נייר לזכר מיליון וחצי הילדים שנספו בשואה ומהם ליצור מיצג אומנותי אשר אותו נציג בביה"ס או נתרום לכל מי שהרעיון יגע מאוד לליבם.
את הפרויקט שיתפנו בכמה בתי ספר יסודיים בעירנו  וקיימנו הסברה גם חטיבת הביניים בבית הספר שלנו. הילדים מאוד התעניינו  והביאו המון קופסאות של אטבי נייר אבל עדיין לא מספיק בשביל המטרה שלשמה התחלנו פרויקט זה.
בנוסף פנינו למקומות העבודה של ההורים, שיתפנו נציגים מתנועות  וקיבלנו תרומה של כמה מאות מהדקים. בבית הספר שלנו הצבנו תיבה מאולתרת ששם נאספות חבילות המהדקים עד לבניית המיצג.
פתחנו גם דף פייסבוק הנקרא "פרויקט מהדקים" ולשם אנו מעלים פוסטים של חבריי ושלי על התהליך שאנו עוברים,תמונות מההרצאות בבתי הספר וכו'

 

נשמח מאוד אם תקחו חלק בפרויקט החשוב הזה ותתרמו לנו מהדקים כפי יכולתכם.

טלפון ליצירת קשר-054-483-4134 (טליה כהן רכזת חברתית)
Taliacho74@gmail.com

מצורף סרטון בו הילדים שחוו זאת מדברים ומספרים על התהליך.
 
תודה רבה על שיתוף הפעולה,
נציגי קבוצת מהדקים
עדי מזרחי- רכזת שכבת ז'
טליה כהן- רכזת חברתית

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד