ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

"משהו קטן וטוב" בבית ספר "ארזים"

בבית ספר "ארזים" מתקיימת תוכנית חברתית ענפה, הכוללת תרומה של תלמידי בית הספר, למען פיתוח ערכים אישיים וחברתיים הקשורים לנתינה, אכפתיות וקידום רווחת האחר בדגש על הקבלה שבנתינה. התוכנית המכונה "משהו קטן וטוב" נבנתה על ידי צוות מוביל של בית הספר ופועלת בכיתות הלימוד, במעגלי הסביבה הקרובה והרחוקה.  
במסגרת התוכנית, כיתת "קרן וגילה", תלמידים בכיתות ז'-ט', עברו תהליך מעצים בו למדו על ערך הנתינה בחברה במעגל החיים הכיתתי, הבית ספרי והקהילתי. התלמידים בחרו לתרום במעגל הקהילתי, לגן ילדים עם עיכוב התפתחותי. הסיפור "לאן נעלם יוסף השבלול"/ חובב חת, נבחר כסיפור מוביל של התרומה. התלמידים העלו רעיונות לפעילויות בעקבות הקראת הסיפור, הכינו את הפעילויות המגוונות והיצירתיות ובחרו פעילות עליה יהיו אחראים. בנוסף, תלמיד מהכיתה עמל והכין מתנה לגן בשיעורי נגרות.  
ביום רביעי, 15.2.17, הכיתה יצאה לגן הילדים "גן גני" בנחלת יהודה, בהנהלת אושרית פינקר. למרות הגשם, התלמידים גילו נכונות לצאת לפעילות התרומה, לא ויתרו, וצעדו עם מטריות לעבר הגן. קבלת הפנים בגן הייתה נעימה. הסיפור הוקרא לילדי הגן, בליווי המחזה והמחשה. לאחר מכן, התלמידים הפעילו תחנות יצירה ועבודה, בעקבות הסיפור. התחנות היו עשירות, וכללו יצירה של שבלולים מחומרים שונים, עבודה על מוטוריקה עדינה, תאום עין יד, ויצירת קשר ושיח בין תלמידי הכיתה וילדי הגן. בתום הפעילות נערך מפגש סיכום במסגרתו תלמידי הגן הודו לתלמידי הכיתה ובקשו כי יחזרו שוב לבקרם. תלמידי הכיתה העניקו את המתנה לגן ומתנה אישית– כל ילד קיבל את הסיפור "יוסף השבלול"/ חובב חת. תלמידי הכיתה יצאו נשכרים ומאושרים.

"האושר הפנימי שאנו חשים לאחר שעשינו מעשה טוב, הוא התזונה שהנשמה דורשת" (אלברט שוויצר)

 

 
 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד