ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

החלפת השלטון ליום אחד

7/02/2017

השבוע נערך יום חילופי שלטון בעיריית ראשון לציון. חברי פרלמנט הנוער, ראשי מועצות תלמידים ונציגי מועצות תלמידים בבתי הספר בעיר נכנסו לכמה שעות לנעליהם של בכירי העירייה, ובראשם, ראש העירייה, דב צור.
יום חילופי שלטון הוא חלק משבוע ארצי שבמסגרתו בני נוער מחליפים ליום אחד בכירים במגזר הציבורי, במשרדי ממשלה וברשויות המקומיות. מטרת היום היא לתת לבני הנוער "טעימה" מהאתגרים היומיומיים בניהול עיר, וכן לתת להם אפשרות להשמיע את קול הנוער ואת הדגשים החשובים לו.
בני הנוער פתחו את הבוקר והתייצבו כבר בשעה 08:00 לישיבת הנהלת העיר. יו"ר פרלמנט הנוער, ויולטה קורולקוב, העלתה בקשה להקלה בקבלת אישורי רוכלות לבני/בנות הנוער במהלך החופשות והחגים. נציגי הפרלמנט הסבירו כי הם ערכו סקר שהופץ בקרב בני הנוער כדי לבדוק את רמת ההיענות והדרישה לנושא וכן עשו מיפוי של מקומות רלוונטיים למכירה במסגרת אירועי שיא עירוניים. סוכם עם נציגי הפרלמנט שאגף רישוי עסקים יבחן את הנתונים שאסף פרלמנט הנוער ויתקיימו פגישות משותפות על מנת לקדם את היוזמה. הובהר כי לא מדובר באישור גורף לכל בני הנוער למכור בכל מקום אלא במקומות "מסומנים" בהם קיים פוטנציאל לשילוב דוכנים ועמדות של בני נוער.
בהמשך היום התלוו בני הנוער לבכירים בעירייה ולבעלי תפקידים שונים כדי ללמוד מקרוב על עבודת העירייה בתחומים המשיקים לבעלי התפקידים בפרלמנט הנוער.
ראש העירייה, דב צור, אמר כי "יום חילופי שלטון הוא מסורת יפה ורבת שנים בעיר. בגיל 15 הייתי יו"ר מועצת תלמידים של הגימנסיה והתלוויתי לראש העירייה דאז מר חנניה גיבשטיין, כנראה שכבר אז ניטעו בי הניצנים והרצון להגיע לתפקיד ראש העירייה. אתמול התלוותה אלי ויולטה, יו"ר פרלמנט הנוער שלנו. עשרות בני נוער מהפרלמנט התלוו לבעלי התפקידים השונים בעירייה והתוודעו לעשייה היומיומית  שלנו מקרוב. אני מקווה שהצלחנו לתת להם טעימה מאתגרי ניהול העיר.
שמחתי לשמוע מהילדים את תחושותיהם והערכתם לעבודה הקשה שלנו על מנת לנהל את העיר בצורה מוצלחת ולהגיע לתוצאות בשטח. הכרתי ילדים נבונים ויצירתיים ואני יכול להגיד לכם שהעתיד של העיר בידיים טובות. מאחל לכולם בהצלחה ולהתראות בחילופי שלטון בשנה הבאה".
יו"ר פרלמנט הנוער, ויולטה קורולקוב, אמרה: "יום חילופי השלטון בשבילי זה יום שניתנת לנו ההזדמנות לקבל הצצה לתוך העולם של העירייה. הזדמנות להכיר וללמוד על המערכת העירונית שמפעילה את יומינו ומעניקה שירותים לתושבי העירייה ולבני הנוער בפרט, זאת מסורת שאנחנו מקיימים בפרלמנט מספר שנים. אני רוצה להודות לראש העירייה דב צור, למשנה ראש העירייה ומחזיק תיק הנוער והצעירים מר דורון אוזן ולשאר בעלי התפקידים ,על יום מיוחד זה שפינו מסדר יומם העמוס והקדישו לנו בני הנוער כמה שעות".
 (הודעה שפורסמה בעיתון המקומי "גל גפן").אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד