ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

בי"ס זבולון המר בתחרות הנואם הצעיר מטעם ארגון "רוטרי ישראל"

בי"ס זבולון המר בתחרות הנואם הצעיר מטעם ארגון "רוטרי ישראל"

2 תלמידות מביה"ס היסודי ממלכתי דתי "זבולון המר" ייצגו את בית הספר ואת העיר ראשון לציון לראשונה בתחרות "הנואם הצעיר" של ארגון רוטרי ישראל"

התלמידה נויה שמש מכיתה ה1 (בתמונה עם פרח בן גד, מארגון "רוטרי ישראל") והתלמידה טליה אלבו מכיתה ו1, שתיהן מבי"ס חמ"ד זבולון המר, השתתפו ביום ראשון 13.3.22 בתחרות "הנואם הצעיר" המתקיימת מדי שנה בקרב תלמידים מכל רחבי הארץ במסגרת ארגון "רוטרי ישראל", הפועל במסגרת ארגון רוטרי הבינלאומי.


כהכנה לאירוע עברו מספר תלמידים מביה"ס, במסגרת חוגי המצוינות, סדנת פ.י.ד.ב.ק (פיתוח יכולות דיבור בפני קהל) אותה יזם והעביר רפאל בלומנטל, נשיאה לשעבר של מועדון רוטרי ראשון לציון, שבשנתיים האחרונות פועל בבית הספר בהתנדבות בהכשרת התלמידים לנאום לפני קהל.


מתוך קבוצת המצוינות נבחרו התלמידות נויה וטליה לייצג את ביה"ס בתחרות. יודגש כי זוהי השנה הראשונה שבה יש נציגות מהעיר ראשון לציון בתחרות הנאומים.


בביה"ס זבולון המר פועלת תכנית ספירלית בה כל תלמיד מכיתות א'-ו' מדבר לפני כיתתו לפחות פעמיים בשנה, בכל נושא הקרוב ללבו. מנהל ביה"ס, יצחק עמר, מאמין בחשיבות פיתוח היכולות הרטוריות של התלמידים.


בתחרות, אשר התקיימה במדיטק בחולון, נאמו נויה וטליה בביטחון רב מול הקהל הרב שהגיע וצוות השופטים במשך 4 דקות כל אחת. נכחו בקהל: יצחק עמר מנהל ביה"ס, מרים אסל סגנית המנהל, ליאורה פרישטיק רכזת עברית, בועז ברקוביץ מחנך, נציגים ממועדון רוטרי ראשון לציון - אורנה מיכוביץ נשיאת המועדון, ורפאל ועדנה בלומנטל, וכמובן הוריהן של התלמידות.


יצוין כי למידה והתנסות זו מעצימה ומחזקת את ביטחונם העצמי של התלמידים ותורמת לחיזוק תחושת המסוגלות, וכמו כן תורמת בהבעת רעיון באופן מובנה ורהוט.

נושאי הנאומים

טליה אלבו בחרה לדבר על דמותו של יאנוש קורצ'אק המחנך - דמות מעוררת השראה שמשנתו משפיעה עד היום ומיושמת בבית הספר. בהקשר אקטואלי היא הזכירה את עובדות משרד החינוך שבחרו להישאר עם היתומים באודסה שבאוקראינה למרות שנדרשו לעזוב אותם ולחזור לארץ. 

נויה שמש ריגשה את הקהל כאשר נאמה אודות הסכנות הקיימות ברשת ועל תופעת ה"פייק ניוז". במהלך נאומה שיתפה בסיפור אישי שקרה למשפחתה בהקשר של הפצת "פייק ניוז" ועל עוגמת הנפש שהדבר גרם להם.

 

שתיהן זכו לשבחים על היכולות הרטוריות שלהן מול קהל וקיבלו תעודות הערכה.

 
 
מ

מימין לשמאל: טליה אלבו, נויה שמש

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד