ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

תחרות "הנואם הצעיר" בבית הספר זבולון המר

תחרות "הנואם הצעיר" בבית הספר זבולון המר

ביום רביעי 23.6.21 נערכה בביה"ס היסודי "זבולון המר" תחרות הנואם הצעיר לכיתות ד' עד ו'  בנוכחות רפי בלומנטל מארגון רוטרי סניף ראשון לציון. מטרת התחרות: שיפור מיומנויות התלמידים בעמידה מול קהל

בשמחה ובהתרגשות התקיים ביום רביעי, 23.6.21, שלב הגמר של תחרות "הנואם הצעיר", תחרות שיזם מנהל ביה"ס יצחק עמר במטרה לקדם בקרב התלמידים מיומנות חשובה של דיבור בפני קהל.

לאחר תהליך למידה בכיתות ד'-ו', כתבו התלמידים נאומים בנושאים שונים וקיבלו משוב ועצות לנאום מוצלח מפי רפי בלומנטל ממועדון רוטרי ראשון לציון. מנהל ביה"ס יצחק עמר ציין בדברי הפתיחה לתחרות מהו המבנה הנכון של נאום (פתיחה, גוף הנאום וסיום), יצירת קשר הגיוני בין הדברים, העברת המסר בצורה מעניינת שתגרום לקהל להקשיב, וכן הוסיף על החשיבות בשיפור מיומנות העמידה לפני קהל והדיבור בציבור. עוד הדגיש שנושא ה"דיבייט" והדיבור בפני קהל הוא דבר יסודי באוניברסיטאות רבות ובלימוד בבתי ספר בכל העולם.

התלמידים שעלו לשלב הגמר נאמו בפני כל תלמידי ביה"ס. אחד הנאומים היה אודות החשיבות בלימוד שפת הסימנים בקרב תלמידים. את הנאום כתבו ליטל נטף ואגם אלזם מכיתה ד'1. במסגרת הנאום העלו התלמידות על נס את השבעתה לכנסת של חברת הכנסת שירלי פינטו ופריצת הדרך שעשתה בהיכנסה לכנסת ובכך משמשת דוגמה ומופת לשילוב חירשים בחברה.

התלמידות ריגשו מאוד את הקהל וזכו עפ"י החלטת צוות השיפוט במקום הראשון בתחרות.

במקום השני היו שני זוכים: שיר אמסלם מכיתה ה'1 ואושרי מגנזי מכיתה ה'2. במקום השלישי זכו אוריה פטנה ועמית ארגה מכיתה ד'1.

כל התלמידים שכתבו נאומים קיבלו תעודות הוקרה והזוכים במקומות הראשונים זכו גם בפרסים.

בשנה הבאה ימשיך ביה"ס בפיתוח היכולת של דיבור לפני קהל, בשיתוף מועדון רוטרי ראשון לציון, בשאיפה לייצוג תלמידי ביה"ס בתחרות "הנואם הצעיר" הארצית של רוטרי ישראל.

 
 
 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד