ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

"לא חודש המעשים הטובים, אלא שנת המעשים הטובים"

"לא חודש המעשים הטובים, אלא שנת המעשים הטובים"

תלמידי בית הספר היסודי "תרבות" החליטו לעשות מעשים טובים לאורך כל השנה ובכך לגלות ערבות הדדית, אחריות ואכפתיות כלפי הסביבה. במסגרת הפעילות חברו אל איתן קדוש ("מפנק האריות") והחליטו כי יסייעו לו לאסוף ציוד עבור החיילים מדי חודש

 

ערבות הדדית מתקיימת בבית הספר "תרבות" לאורך כל השנה. הנהגת התלמידים החליטה להפוך את "יום המעשים הטובים" / "חודש המעשים הטובים" ל"שנת המעשים הטובים". כל תלמידי ביה"ס והצוות החינוכי הצטרפו ליוזמה מתוך אחריות ואכפתיות כלפי הקהילה והסביבה.

 

יצוין כי בתי ספר יסודיים רבים בעיר יוזמים מעשים טובים למען הקהילה במהלך השנה כולה.

 

תלמידי בי"ס תרבות החליטו לחבור לפעילותו המופלאה של איתן קדוש, המכונה "מפנק האריות" ו"האבא של החיילים". קדוש, אב לחייל בעצמו, מגיע כמה פעמים בשבוע לכל מוצב בארץ, מעוטף עזה ועד לגבול הצפון, עם רכב עמוס בכל טוב - כדי לפנק את החיילים עם ממתקים והפתעות. הוא הפך את פעילותו זו לדרך חיים ולדוגמה ומופת להתנדבות ונתינה.

 

הנהגת התלמידים יצרה קשר עם קדוש וביקשה לחבור אליו ולפנק גם כן את חיילינו. כיום הקהילה הבית ספרית כולה מגויסת לסייע בכל חודש בחודשו באיסוף ציוד מפנק לחיילים לפי הנדרש: מחממי צוואר, כפפות, גופיות חמות, גרביים ועוד.

 

מנהלת בית הספר, דליה ברזילאי: "התגייסות הקהילה הבית ספרית כולה, רכישת הציוד והתרומה לחיילים מדי חודש, וכן שיתוף הפעולה המדהים בין הנהגת התלמידים ואיתן קדוש 'מפנק האריות' - הם אות כבוד לחברה הישראלית על גילוי אכפתיות וערבות הדדית פעילה ומבורכת". 


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד