ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

חגיגות "חג הסיגד" בבית ספר זבולון המר

באווירת חג ושמחה התכנסה כל קהילת בי"ס "זבולון המר" לחגוג את החג המסמל את חידוש הברית של יהודי אתיופיה עם עמם ותורתם

חג הסיגד, המסמל את חידוש הברית של יהודי אתיופיה עם עמם ותורתם, חל כבכל שנה בכ"ט בחשוון, 50 יום לאחר יום הכיפורים. החג מצוין בעיר ירושלים בצום ובתפילות לבוא הגאולה. בני העדה מתאספים בלבוש לבן לקראת התפילה בשני אתרים בעיר הקודש - בטיילת ארמון הנציב וברחבת הכותל המערבי. המנהיגים הדתיים של העדה, הקייסים, נואמים בפני הקהל, מתפללים וקוראים פרקים מהאורית (התורה).

בבי"ס זבולון המר חגגו את החג יחד עם אורחים רבים שהוזמנו לבית הספר: קהילת ביה"ס כולה – צוות ביה"ס, הורים ותלמידים, נציגי המרכז לחדשנות וכן עם תלמידי בי"ס "כרמים" שהצטרפו לחגיגות.

היום נפתח בטקס חגיגי בברכה מפי הקייס סמאי אליאס שסיפר בהתרגשות על מנהגי החג ובירך את כולם בברכה המסורתית. מנהל ביה"ס יצחק עמר דיבר על האחדות בעם, הערבות ההדדית והחשיבות בהכרת התרבות והמסורת של כל חלקי העם.

בהמשך היום ביקרו כולם בתערוכה שהקים ברקו סמואל - רכז הורים וחינוך, יחד עם סגנית ביה"ס מרים אסל ובסיוע אב הבית. בביתני התערוכה למדו התלמידים על כלי ההגשה המסורתיים וזכו לאכול מן המאכלים המסורתיים; בביתן הקפה האתיופי צפו האורחים בתהליך הכנת הקפה ולמדו על משמעותו החברתית של טקס הכנתו; דוכן הביגוד סיפק הצצה ללבוש המסורתי של בני העדה בחיי היום יום וכן בימי חג ושמחה; כלי נגינה ייחודיים ומוזיקה אמהרית קידמו את פני הנכנסים לביתן המוסיקה. הכלים האותנטיים בצורתם המיוחדת ובצליל השונה סיפקו אף הם הצצה לעולם המוסיקלי המאפיין את בני העדה. לסיום ביקרו במוקד שעסק בספרי הקודש ובסיפור החג, תערוכת ספרים בשפת הגעז סיפקה נדבך לעולמם הדתי של בני ביתא ישראל במשך מאות בשנים.

חג הסיגד - מקור למסורת, המשכיות, געגוע לירושלים ולציון - לבש צורה חדשה בקרב קהילת בית הספר והחדיר שמחה ללב התלמידים וההורים. כפי שסיכם אחד מהורי התלמידים: "שנים רבות אני בארץ והיום חשתי גאווה ושמחה. האופן בו חגגנו את החג בבית הספר ריגשה אותי עד דמעות".

 

   
 


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד