ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

"הגבורה שבשואה" בבי"ס תרבות

"הגבורה שבשואה" בבי"ס תרבות

זו השנה השנייה שצוות בי"ס "תרבות" מוביל תכנית חינוכית ערכית וייחודית של "יד ושם" להוראת השואה המותאמת לתלמידים הצעירים. ביקור בבית הספר ביום השואה חשף את המבקרים לתערוכה שיצרו התלמידים ובה התוצרים ששיקפו את הלמידה שלהם בתכנית.

 

בתערוכה הציגו את מיצג "ערכי גבורה השזורים ברשת מנהיגות אישית של קהילת תרבות". במיצג לקחו חלק כל קהילת ביה"ס: תלמידים, הורים, צוות חינוכי ומבקרים - בו כל אחד שזר ברשת רצועת בד, עליה כתב ערך או חוויה שלקח מתהליך הלמידה.


יום השואה נפתח בביה"ס בטקס זיכרון שבו נכחו משה שרייבהנד - ניצול שואה, נציגים מ"יד ושם", ראש מינהל החינוך אטי אדר, סגנית ראש מינהל החינוך מנהלת אגף יזמות וחדשנות ומנהלת אגף חינוך יסודי מירי אור גוטפריד, סגנית מנהלת אגף יסודי נעמי קלרשטיין ומנהלת אגף הפרט וחמדה שרייבהנד. רב סרן ברק דרזנר, בוגר ביה"ס ונכד לניצול שואה, נשא את תפילת "יזכור".  

 

למחרת יום הזיכרון לשואה ולגבורה הוזמנו ההורים לביה"ס לבקר בתערוכה. ההורים התרשמו מאוד מהדרך שבה הצליח הצוות החינוכי להעביר את הנושא לילדים באופן שמותאם להם. ראש העירייה רז קינסטליך, נכד לניצול שואה, וסגנו אבי חיים ביקרו אף הם בתערוכה ושוחחו עם התלמידים.

 

בתמונה למעלה, מימין: אבי חיים סגן ראש העירייה, דליה ברזילאי מנהלת ביה"ס, רז קינסטליך ראש העירייה, אורטל בצלאל מורה לאמנות ורונית אנגליסטר סגנית מנהלת ביה"ס  

 

לתמונות נוספות

 

בנוסף, תלמידי שכבה ו' השתתפו בסיור "משואה לתקומה" שנבנה יחד עם מדריכי "יד ושם" בהתאמה לתכנית הבית ספרית. כחלק מהסיור ביקרו התלמידים ב"שדרת חסידי אומות העולם" שהוקמה בכניסה ליד ושם.

 

מנהלת בית הספר, דליה ברזילאי: "תכנית ההוראה 'הגבורה שבשואה' היא תכנית ייחודית וערכית, חווייתית ומשמעותית, שפיתח הצוות החינוכי של בי"ס תרבות. הילדים לקחו חלק פעיל בלמידה מתמשכת, במהלכה הכירו דמויות שבמידה מסוימת הפכו לחלק מקהילת ביה"ס. מהדמויות ומהאירועים למדנו על גילוי כוחות נפש וגבורה המצויים ברשותו של כל אדם. למדנו כי גם במצבים קשים ובלתי אפשריים בידי האדם המנהיג האישי הבחירה החופשית בין טוב לרע. הלמידה בתכנית הייתה מסע חווייתי ובעל ערך. בכך אנו מממשים את אחת המטרות החשובות: "לזכור ולא לשכוח".

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד