ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

יום המשפחה בבי"ס תרבות: פעילות ייחודית של הורים ותלמידים

יום המשפחה בבי"ס תרבות: פעילות ייחודית של הורים ותלמידים

קהילת ביה"ס "תרבות" קיימה ביום המשפחה פעילות הורים וילדים בנושא "ייחודיות ואחדות מתוך מנהיגות אישית". במפגשים מרגשים הציגו ההורים לילדיהם חפץ יקר ערך רגשי העובר במשפחה מדור לדור. בהמשך, בשיח בקבוצה, זיהו את המשותף והמאחד בין כולם 

"המפה הזו בת 150 שנה והיא הייתה שייכת לסבתא של סבתי"; "המגש הזה קיים שנים רבות במשפחתי ומקורו מיוון או מטורקיה. היום הוא משמש מגש להדלקת נרות שבת בביתנו"; "זוהי גלגלת לחיתוך עוגיות והיא בת 180 שנה. מקורה בליטא והיא עוברת במשפחה מדור לדור, משמשת אותנו עד היום להכנת עוגיות"; "את החנוכייה הזו סבא רבא לקח עמו כשברח מהפרעות נגד היהודים באירופה".


סיפורים אישיים ומרגשים אלו ועוד נשמעו במפגש יום המשפחה בו לקחו חלק כל תלמידי בי"ס "תרבות" והוריהם. ההורים ישבו לשיח אישי בו סיפרו לילדיהם את סיפורו של החפץ העובר במשפחה מדור לדור. בהמשך שיתפו את הסיפורים בקבוצות קטנות וזיהו את המיוחד בכל סיפור ואת המאחד. כל קבוצה הכינה ייצוג גרפי משותף לשיח שהתקיים אצלה, וכל המיצגים יחד יצרו פסיפס אנושי מאחד.


בסיום הפעילות אמרו ההורים: "איזו חוויה משמעותית ומיוחדת"; "בזכות המפגש למדנו וגילנו פרטים מדהימים על המשפחה שלנו בעבר תוך שיח מתמשך עם הילדים שלנו"; "היה מרתק לשמוע סיפורים של אחרים".


מנהלת בית הספר, דליה ברזילאי, סיכמה את הפעילות: "אנו מובילים את תלמידינו להתנהל בדרך של מנהיגות אישית המגלה אחריות להוביל את חייהם, ומכאן להוביל חברה רב תרבותית אנושית וערכית. דרך בה כל תלמיד מציב מטרות ומסלול להשגתן, מתוך נחישות והתמדה. באמצעות הסיפורים האישיים הייחודיים אנו מעמיקים את העושר התרבותי של כל תלמיד בקהילת ביה"ס ומגבירים את תחושת השייכות, זאת מתוך הבנה כי כל אחד מאתנו הוא חלק מפסיפס אנושי המורכב מזהויות תרבותיות מגוונות ועשירות היוצרות 'רקמה אנושית אחת חיה'".

 
 
 


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד