ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

טקס בנות מצווה בבי"ס "תרבות"

טקס בנות מצווה בבי"ס "תרבות"

ערב בנות מצווה, בו מציינות בנות שכבה ו' את הגיען לגיל מצוות, הוא מסורת המתקיימת בבית הספר מספר שנים. הערב הוא פרי יוזמת הצוות החינוכי של בי"ס "תרבות", בו לוקחות חלק תלמידות השכבה ואימהותיהן, סבתות, אחיות, בוגרות וצוות ביה"ס

ריקודים, שירים, אולם מקושט וחגיגי ומאפי בית טעימים קיבלו את פני הבנות ונשות המשפחה שהגיעו לחגוג יחד את טקס בנות המצווה של בנות שכבה ו' בביה"ס "תרבות". האולם קושט בחגיגיות, שולחן האוכל היה מפנק וטעים, הבנות שרו, רקדו, הדליקו 12 נרות ובירכו. הבנות הוקירו את הדאגה והאהבה שאימהותיהן מרעיפות עליהן כל חייהן, את העשייה הבית ספרית ואת נוכחות המורות, המחנכות והצוות הנשי הבית ספרי. הברכות נאמרו בעברית, באנגלית וברוסית.


הדגש בערב חגיגי זה היה "הכוח בידיכן בנות, אתן מסוגלות להכל, אם רק תחליטו". ההשראה לערב באה מהציטוט של הסופרת עדי אביטל-רוזין: "צאי למסע שלך, בדרך תגלי שאינך לבד - יש לך אותך". בית ספר "תרבות" מחנך את תלמידיו למנהיגות אישית מתוך אמונה כי כל תלמיד יכול לבחור להנהיג את חייו כשהוא מציב לעצמו מטרות ויעדים ופועל להשיגם. 


בהמשך התקיימה סדנה של אם ובת. כל בת קיבלה מתנה מעצימה, אותה הכינה לה אמה מבעוד מועד.


דליה ברזילאי, מנהלת בית הספר, בירכה את הבנות ואמרה: "זכינו ללוות אתכן שש שנים. אני בטוחה כי בתהליך צמיחתכן בעולם הבגרות תתנהלו מתוך מנהיגות אישית המפעילה שיקול דעת ופועלת מתוך בחירה מושכלת, הצבת מטרות, גילוי אחריות ונחישות. דרך חיים המתבססת על התחשבות ואהבת האדם באשר הוא אדם".

 

 
 
 


 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד