ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

מקום 1 לבי"ס מרחבים בתחרות הארצית "יוצרים שינוי"

תלמידי בי"ס מרחבים, המשתתפים בתכנית החברתית-ערכית "יוצרים שינוי", המציאו את "תחנת החברות", מקום שאליו תלמידים שמסתובבים בודדים בהפסקות יכולים להגיע כדי למצוא חברים למשחק. על יוזמה זו זכו במקום הראשון בתחרות הארצית ויטוסו לייצג את ישראל בתחרות "יוצרים שינוי" הבינלאומית בטאיוואן

        
בבית הספר היסודי "מרחבים" פעלה השנה תכנית "יוצרים שינוי", תכנית חינוכית בין-לאומית שמטרתה להעצים ילדים ונוער להאמין ביכולתם ליצור שינוי חיובי בנושאים הנוגעים לליבם ורלוונטיים לחייהם.

כ-10,000 תלמידים מכל הארץ השתתפו השנה בתכנית ויזמו פרויקטים למען החברה והסביבה. אתמול הוכרזה הקבוצה הזוכה שתטוס לייצג את ישראל בכנס "יוצרים שינוי" הבינלאומי בטאיוואן: תלמידי בי"ס מרחבים עם היוזמה של "תחנת חברות".

 "תחנת החברות"

תלמידי מועצת התלמידים זיהו כי יש תלמידים שמסתובבים בהפסקות לבד, בלי חבר או חברה לשחק איתם. הם הכינו שאלון וראיינו תלמידים בביה"ס ושאלו אותם על פעילויות בהפסקה. בעקבות התשובות של התלמידים הם דמיינו "הפסקה חלומית" - מקום מפגש לילדים שמחפשים עם מי לשחק, ורוצים להכיר חברים חדשים. הם חלמו שבהפסקות יהיו פעילויות משחק מגוונות, שיאפשרו משחק משותף עם חברים חדשים.

בעקבות כך הקימו את "תחנת החברות" - מקום שאליו תלמידים שמסתובבים בודדים בהפסקות יכולים להגיע כדי למצוא חברים למשחק. התלמידים צבעו גדרות וספסלים, התקינו "תחנת אוטובוס", בנו פינות ישיבה ואף דאגו שיהיה ילד תורן באזור, שתמיד ידאג להזמין לשם ילדים שנמצאים לבד. הם גם תלו שלט חברתי שמסביר את הרעיון: "תחנת מוצא: לבד, תחנה סופית: ביחד".

דליה לוין, מנהלת ביה"ס: "אנו רואים ביזמות חלק משמעותי מהייחודיות הבית ספרית שלנו. יזמות היא מצוינות אישית המובילה למצוינות ישראלית. התפיסה החינוכית שלנו היא חינוך לערכים, למוסר ולמידות טובות. אנו מאמינים ביכולת ובייחודיות של הפרט להיות מעורב, יוזם ותורם, הקונה ומקנה דעת". 

 
 
 


 

כתבות קשורות:

מקום ראשון ליוזמה החברתית של בי"ס מרחבים - Teach Kids - במסגרת תכנית "יוצרים שינוי"

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד