ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

חדר "הבריחה מהלשכה"

חדר "הבריחה מהלשכה"

פעילות בסגנון "חדר בריחה" בבי"ס חמ"ד סיני לציון 70 שנה למדינת ישראל


בית החינוך הממ"ד מדעי-אקולוגי "סיני" פועל לעיצוב דמותם הציונית-דתית של תלמידיו ומחנך לאהבת העם והמולדת. במסגרת הפעילויות לציון 70 שנים למדינת ישראל פותחה בביה"ס סיני פעילות בסגנון "חדר בריחה".

הפעילות נקראה בשם "הבריחה מהלשכה" כשסיפור המסגרת התרחש בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו. מטרת הפעילות הייתה לחזק את תחושת השייכות ולהעמיק את הזיקה והקשר של התלמידים למדינת ישראל, וכן לקדם את מיומנויות המאה ה-21 (כגון שיתוף פעולה, חשיבה מסדר גבוה, פתרון בעיות), באמצעות הפעלה חווייתית.

הפעילות פותחה על ידי מיכל דייקן - מדריכת שפה, אליהו אבוטבול - רכז תקשוב והדס העליון - מדריכת תקשוב, בשיתוף עם תלמידי תכנית "מנהיגוטק" (מנהיגים דיגיטליים מכיתות ד'-ו'). עיצוב החדר נעשה על ידי מיכל דייקן ותהל כהן מחנכת כיתה ד'.

בפתיחת הפעילות צפו התלמידים בסרטון בו "ראש הממשלה" (בדיבוב של המורה אליהו אבוטבול) מציג להם את הבעיה ומבקש את עזרתם. בהמשך נחשפו התלמידים בכל פעם למשימה אחרת באתר שהוקם לצורך הפעילות ונשלחו לבצע משימה בחדר. רק אם הצליחו להגיע לתשובה הנכונה, יכלו התלמידים לעבור לשלב הבא. דוגמאות למשימות: מציאת "מגילת העצמאות" המסתתרת בחדר והשלמת המילים החסרות בה, מציאת תמונת הנפת "דגל הדיו" וצילום שחזור של התמונה באמצעות דגל ותלבושות, פענוח כתב סתרים בשפה הערבית ועוד.

בסיום כל המשימות פענחו התלמידים את הקוד של הכספת בה הוסתר החפץ שראש הממשלה חיפש (העט לחתימה על הסכם השלום). לסיום, התלמידים התבקשו לכתוב ברכות למדינת ישראל לרגל יום הולדתה ה-70 בעמוד דיגיטלי שיתופי.

 
 
 

 

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד