ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

70 למדינה בשיר ומנגינה

70 למדינה בשיר ומנגינה

לרגל חגיגות 70 למדינה זכו שישה בתי ספר מנגנים בראשון לציון לנגן יחד עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית באירוע מרגש ועוצמתי שהתקיים ב-10.4.18 בהיכל התרבות בתל אביב

בן גוריון, אופקים, ניצנים, ויתקין, כרמים ורעות - 6 בתי ספר יסודיים מנגנים - השתתפו בתחילת החודש (10.4.18) באירוע מרגש ועוצמתי לכבוד 70 שנה למדינה בו זכו לנגן יחד עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית ועם תזמורות נוספות מרחבי הארץ.


1,500 נגני תזמורת מבתי ספר מנגנים מ-30 יישובים שונים בארץ, מהגליל ועד הנגב, הגיעו לאירוע המרגש בהיכל התרבות בתל אביב אליו התכוננו בחודשים האחרונים – לנגן עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית, באירוע שלא ברור מי התרגש ממנו יותר, התלמידים, המורים, המנצחים, המלווים או חברי התזמורת הפילהרמונית עצמם. האירוע נתן במה לתזמורות מבתי ספר מנגנים מרחבי הארץ וכן למקהלות בתי ספר.


בבוקר האירוע יצאו התלמידים נלהבים בחולצות לבנות, נושאים את כלי הנגינה בידיהם. בירידה מהאוטובוס הם נתבקשו לקחת איתם רק את כלי הנגינה - ומכאן המוסיקה לא פסקה לרגע. עוד ועוד נגנים החלו להגיע לרחבת היכל התרבות עד שהמקום התמלא באינספור נגנים מבתי ספר שונים ברחבי הארץ.


מנצח התזמורת, מאסטרו שמואל אלבז, הציג את הכלים המשתתפים בתזמורת והתלמידים הריעו כשהמנצח הציג את הכלי עליו הם מנגנים. במהלך האירוע ניגנה התזמורת מספר יצירות והתלמידים הקשיבו קשב רב, הזדמנות חד פעמית להקשיב וללמוד מהמוסד התרבותי החשוב במדינת ישראל. 

 

 "בתי ספר מנגנים" היא תכנית להעמקה והרחבה של תחום המוזיקה בבתי ספר יסודיים, לתלמידי ב'-ו', כחלק מפיתוח הייחודיות הבית-ספרית. להמשך...

 

נלי ניסן, מנהלת תכנית בתי ספר מנגנים בראשון לציון: "האירוע היה חוויה חד פעמית עם עוצמות שקשה לתאר במילים. לא רק שזכו לנגן עם עוד תלמידים מתכנית בתי ספר מנגנים, התלמידים זכו לנגן עם התזמורת הפילהרמונית בהיכל התרבות! כולי תקווה כי התלמידים ימשיכו לחוות אירועים כאלה אשר יגבירו את תחושת ההזדהות והשייכות שלהם לעולם המוסיקה".

 

לפניכם קטע מתוך השיר "תודה" אותו ניגנו התלמידים עם חברי התזמורת הפילהרמונית ויחד עם תלמידים מ-30 רשויות ברחבי הארץ. התלמידים למדו לנגן את הקטע מהשיר וקטעים נוספים בחודשים האחרונים:


  

< לתמונות לחצו כאן >

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד