ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

נחנך בית הספר היסודי לובה אליאב בנחלת יהודה

נחנך בית הספר היסודי לובה אליאב בנחלת יהודה

בבית הספר החדש שנחנך בשכונה המתפתחת יש 18 כיתות לימוד, כיתות מחשבים, מדעים, ספרייה וחדר מורים. הטקס התקיים בנוכחות טניה, אלמנתו של אריה (לובה) אליאב ז"ל. ראש העירייה, דב צור: "שמו, המתנוסס בשערי בית הספר, הוא תעודת כבוד עבור כל מי שמאמין שלמידה ועשייה חברתית הם שני צדיו של אותו מטבע

 

שכונת נחלת יהודה ממשיכה להתפתח ולהתרחב והשבוע (25.3.18) חנכה העירייה את בית הספר היסודי החדש על שם אריה (לובה) אליאב. בית הספר משתרע על שטח של 2,500 מ"ר ובו 18 כיתות לימוד, כיתות מחשבים, מדעים, ספרייה וחדר מורים. בית הספר נבנה על פי כללי הבנייה הירוקה. חצר בית הספר רחבת ידיים ובה מתקני משחק על דשא סינטטי, אזור להתכנסות ולהצגות וכן משחקי מאוירים על הרצפה כדוגמת סולמות ונחשים. חזית בית הספר שולבה בצבעים מגוונים כמו כתום, צהוב, סגול, כחול ועוד. החברה הכלכלית בראשות ניצן פלג הייתה אמונה על הקמת בית הספר.

 

טקס חנוכת בית הספר התקיים בנוכחות משפחתו של לובה אליאב: אלמנתו טניה אליאב וילדיו אייל, צביקה ועפרה ניסן.

 

ראש העירייה, דב צור: "שמו, המתנוסס בשערי בית הספר, הוא תעודת כבוד עבור כל מי שמאמין, שלמידה ועשייה חברתית הם שני צידיו של אותו מטבע. פתיחת בית הספר היא עוד אבן דרך בעירנו, הממצבת את עצמה כראשונה בחינוך. עיר של השכלה, המעודדת חקר, למידה וטכנולוגיה, ובאותה נשימה, גם התנדבות ועשייה חברתית".

 

לתלמידים פנה צור ואמר: "בית הספר יצמח יחד אתכם, וככל שתצמחו, תגבהו ותחכימו, יתרחבו בו מספר הכיתות והתלמידים. לנגד עינינו אנחנו רואים אתכם הופכים בו לאנשים בוגרים ודעתנים, מלאי שאיפות, שדבקים במטרה והופכים חלומות למציאות".

 

מנהלת בית הספר, סימה ברנדשפיגל: "אני שמחה על החלטת העירייה להנציח את מפעל חייו של לובה אליאב בדרך חינוכית המבטיחה כי דורות שלמים יתחנכו לאור הערכים הנשגבים בהם האמין".

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד