ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

"מי הזיז את הדגל שלי!?"

"מי הזיז את הדגל שלי!?"

לרגל שבוע השפה העברית ושנת ה-70 למדינה, התקיימה בביה"ס התתמ"ד מעלה שמעוני פעילות לימודית וחווייתית בסגנון "חדר בריחה"

הפעילות ב"חדר הבריחה", המיועדת לתלמידי כיתות ג' עד ו', החלה ב-11 בפברואר, שבוע השפה העברית, ותימשך עד 23 בפברואר. הפעילות פותחה על ידי יהודית בן הרוש מחנכת ורכזת שפה ו הדס העליון מדריכת תקשוב עירונית.

מטרות הפעילות: טיפוח עניין וסקרנות כלפי הלשון העברית ודרכי השימוש בה, טיפוח אוצר המילים של התלמידים וקידום מיומנויות המאה ה-21 כגון יצירתיות, שיתוף פעולה, מיומנויות אוריינות מידע ומדיה ועוד.


במהלך הפעילות התלמידים נכנסים ל"חדר הבריחה" בקבוצות של כ-8 משתתפים, צופים בסרטון היוצר את האווירה של "חדר הבריחה" ועוברים בין התחנות במטרה למצוא את דגל ישראל שהוחבא בתיבה נעולה. אם יצליחו לפתור נכון את החידות בכל 9 התחנות בחדר, יוכלו לפצח את הקוד לפתיחת התיבה בה נמצא הדגל. 

 

כבית ספר תורני ממלכתי דתי, התלמידים לומדים במהלך הפעילות גם על מדינת ישראל כהתגשמות חזון הנביאים ומוצאים בסידור בתפילת השחרית את הברכות השונות המציינות את שלבי הגאולה. בנוסף, חלק מהתחנות משלבות כלים דיגיטליים כגון פאזל מקוון, סרטונים ומצגות. בסיום הפעילות, כל קבוצה מצטלמת עם דגל ישראל ומשתתפיה מקבלים "אוצר" - "מטבע לשון" (מטבע שוקולד עטוף במילים חדשות של האקדמיה ללשון עברית).

 

צפו בסרטון:

 

מנהל ביה"ס יוסי אורנשטיין: "פעילות מסוג כזה היא דוגמה לפעילות לימודית חווייתית, מאתגרת ומעשירה כאחד. אני רוצה להודות למורה יהודית רכזת השפה ולהדס מדריכת התקשוב העירונית על שיתוף הפעולה שהוליד פעילות יצירתית". 

     
 
 
 

 

 

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד