ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

פועלים לקירוב לבבות

פועלים לקירוב לבבות

לאחרונה התקיים מפגש מרגש של תלמידים מתכנית יש"י (יחד שבטי ישראל) – נציגים מבתי ספר יסודיים ועל יסודיים - עם ראש העירייה דב צור שבמהלכו העניקו לו שי - תמונת "ירושלים שלי"
 
ביום רביעי 27.9.17 הוזמנו ללשכת ראש העירייה נציגי בתי הספר המשתתפים בתכנית יש"י (יחד שבטי ישראל): יהונתן אוזקרגוז ומיכל סמואלסון מבית ספר ממ"ד הראל ורוני אייזנמן מבית ספר ממלכתי בארי - אשר ייצגו את תלמידי בתי הספר היסודיים המשתתפים בתכנית; ונציגות המקיפים שירן מסורי ממקיף ב' ממלכתי-דתי אוריה ורום שרוני ממקיף י' ע"ש אלברט איינשטיין. 

 

"יחד שבטי ישראל" היא תכנית לימודית-חווייתית לקירוב לבבות בין תלמידים ומורים מבתי ספר חילוניים ודתיים, תכנית המחנכת למציאת המחבר והמאחד בין מעגלי החברה השונים.

 

במהלך המפגש שיתפו התלמידים את ראש העירייה בחוויות שחוו בתכנית בשנה החולפת, שכללו פעילויות בין בתי הספר. כמו כן שיתפו אותו באירוע השיא שהתקיים בעיר לרגל 50 שנה לשחרור ירושלים - צעדת יום ירושלים בה לקחו חלק כל בתי הספר המשתתפים בתכנית. לסיכום המפגש העניקו לראש העירייה את התמונה "ירושלים שלי" אשר צולמה ביום הצעדה, תוצר המיצג של משתתפי הצעדה.

 

בחינוך העל יסודי, בתי הספר הממלכתיים-דתיים (מקיף ב' אוריה, וישיבת בני עקיבא) ובתי הספר הממלכתיים (מקיף י' ומקיף ו') מקיימים פעילות במהלך השנה בנושאים שונים ומגוונים, כאשר יום ירושלים הוא אירוע שיא לפעילות המשותפת.

אגף הנוער והצעירים היה שותף בבניית תכנית יש"י, ומדריכים מתנועות הנוער היו אמונים על בניית הפעולות של מעגלי השיח והדרכתם ביום ירושלים. יצוין כי תלמידים מהחינוך הממלכתי דתי נפגשים באופן תדיר באגף הנוער והצעירים ופועלים בשיתוף עם הפרלמנט העירוני. 

 

התלמידים התרגשו מאוד מהמפגש עם ראש העירייה והביעו את הצורך בקירוב לבבות כבר מגיל צעיר ואת הרצון להמשיך בעשייה ולהרחיב את שיתופי הפעולה בין בתי הספר.

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד