ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

בי"ס אשכולות בפסטיבל המחול בכרמיאל

זו הפעם הראשונה בתולדות פסטיבל המחול המפורסם, שנוסד לפני 30 שנה, שהופיעה להקת ריקוד משולבת ילדים עם מוגבלויות וילדים ללא מוגבלויות

 

פסטיבל המחול בכרמיאל שהתקיים השבוע ציין 30 שנה להיווסדו בכ-100 מופעים ואירועים ובהשתתפות כעשרת אלפים רקדנים מהארץ ומהעולם. בין כל האירועים, בלט וריגש במיוחד מופע של להקת ריקוד מבית הספר אשכולות. בלהקה, המונה 28 ילדים בכיתות א' עד ו', רוקדים אלו לצד אלו ילדים עם מוגבלויות וילדים ללא מוגבלויות.

 

יו"ר סניף עמותת איל"ן בראשון לציון, שמעון קינן, שתומך ומלווה את הלהקה מקרוב, פנה למנהל האומנותי של הפסטיבל, שלמה ממן, והציע לו שהלהקה תשתלב באירועי הפסטיבל. לשמחתו הוא נעתר מיד לפנייה כשנוכח בכישרונם הרב של הילדים ומהשילוב החברתי המרגש והמיוחד. "בזכות הלהקה של בית הספר בה תומכת עמותת איל"ן, הילדים מכירים אחד את השני, את הקשיים, החוזקות היכולות והגבולות האחד של השני. הדאגה ההדדית שלהם באותו היום ובכלל, הקשר שיש ביניהם, זה אחד מהדברים המרגשים ביותר", סיפר קינן.

 

עיריית ראשון לציון תומכת ומלווה מדי שנה את פעילות עמותת איל"ן. סגן ראש העירייה ומחזיק תיק שילוב חברתי, מוטי עג'מי, אמר: "מרגש לראות את תלמידי העיר לוקחים חלק בפסטיבל זה, מרגש לא פחות לראות את האחווה, הרעות והחיבור בין הילדים. אני משוכנע שנשמע עליהם עוד רבות בעתיד".


מייסדת ומנהלת הלהקה, מרטין רויך, סיכמה: "הילדים היו מאוד נרגשים ורקדו כהרגלם בצורה יוצאת מן הכלל לצלילי השיר 'חברים בכל מיני צבעים'. לא נשארה עין אחת יבשה בקהל".  

 
 

 

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד