ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

50 שנה לשחרור ירושלים

50 שנה לשחרור ירושלים

לקראת יום שחרור ירושלים נפגשו תלמידי שכבות ד'-ו' מביה"ס היסודי נווה עו"ז עם הצנחן איציק יפעת, חייל בחטיבת הצנחנים במלחמת ששת הימים, ושמעו ממנו את סיפור הקרב על ירושלים ששיאו הפריצה לכותל ואותה תמונה היסטורית מפורסמת

ב-12.5.17 (יום ו') אירחו תלמידי בית הספר נווה עו"ז את ד״ר יצחק (איציק) יפעת, חייל בחטיבת הצנחנים במלחמת ששת הימים, שנלחם בקרב על ירושלים וזכור מהתמונה המפורסמת (של הצלם דוד רובינגר) שבה נראים שלושת הצנחנים מביטים בכותל נפעמים ומתרגשים עת כיבוש ושחרור העיר העתיקה והכותל המערבי בידי צה"ל במלחמת ששת הימים.

יצחק הוזמן למפגש עם התלמידים כחלק מהפעילויות שמקיים בית הספר לציון 50 שנה לאיחודה של ירושלים. במהלך המפגש שיתף יצחק את התלמידים בסיפור הקרב על ירושלים וענה לשאלותיהם. בין השאלות שהפנו אליו התלמידים: "מה היו התחושות שלך כשעמדת מול הכותל?" "ממה הכי פחדת?" מנהלת בית הספר, דורית קראדי, מורים ונציגי הורים, שנכחו אף הם במפגש, התרגשו נוכח המעמד והיו מרותקים יחד עם התלמידים לדבריו של האורח המכובד.

מנהלת ביה"ס דורית קראדי: "תלמידי נווה עו"ז לומדים וחוקרים את הנושא '50 שנה לאיחודה של ירושלים' מתחילת השנה ואף השתתפו בחידון בית ספרי שנערך בנושא. אנו מודים לאיציק יפעת על ההזדמנות שניתנה לנו להכיר אותו ואת סיפורו ממקור ראשון".

 
 

 

 לאתר בי"ס נווה עו"ז

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד