ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

"תרבות" ללא אלימות

"תרבות" ללא אלימות

בבית ספר "תרבות" מנהיגים תכנית עיצוב התנהגות מערכתית בה מצוינת התנהגותו של כל תלמיד בסוף כל יום לימודים. תלמידים שהתנהגותם מכבדת והולמת זוכים להשתתף בשעת פרס כיתתית. המטרה - יצירת אווירה נעימה, מכבדת ובטוחה, ללא אלימות פיזית ומילולית, באמצעות חינוך להתנהלות בדרך של מנהיגות אישית

 

"איזה כיף, היום יש שעת פרס של ארוחת פיקניק בחצר בית הספר"; "לנו הייתה שעת פרס בהכנת מיץ תפוזים סחוט בכיתה"; "אנחנו הכנו גלידה בכיתה בשעת פרס"; "אנחנו  צפינו בסרט עם פופקורן בשעת פרס בשבוע שעבר" - שיחות אלו נשמעות בחצר בית הספר היסודי "תרבות", השם לו למטרה להנחיל אווירה מכבדת ונעימה, נטולת אלימות, במהלך יום הלימודים.


תכנית "תרבות ללא אלימות" היא תכנית עיצוב התנהגות בית ספרית מערכתית, המשבחת את התלמידים הנוהגים בכבוד בשעות הלימודים ואחריהם, באמצעות השתתפות ב"שעת פרס" מגוונת ומשתנה מדי שבוע.

 

את התכנית פיתח צוות בית הספר במשך 7 שנים, כאשר כל שנה הועמקה התכנית במטרה לחדד ולדייק יותר בהגדרות למונח "התנהגות מכבדת".

 

מנהלת בית הספר, הגב' דליה ברזילאי, מתארת את התכנית: "בית הספר מחנך את תלמידיו להיות מנהיגים אישיים - תלמיד המציב לעצמו מטרה, בוחר דרך להשגתה, מגלה נחישות בדרך ופועל מתוך אחריות סביבתית ואישית. התנהגות מכבדת היא היסוד והבסיס להתנהלותו של אדם בדרך של מנהיגות אישית הלוקחת אחריות אישית וסביבתית. אני מאמינה ביכולתם של כל התלמידים להתנהל בדרך של מנהיגות אישית המאופיינת בהתנהגות מכבדת המובילה לאווירה בית ספרית מיטבית".

 

לאתר בי"ס תרבות

 

 

 

 

 

 


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד