ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

הגיבור של בית הספר

15/01/2017
הגיבור של בית הספר

רצף פעולות נכונות של מאבטח בית הספר ויתקין וצוות בית הספר, הובילו לתפיסה מהירה של שוהה בלתי חוקי שחדר לבית הספר. האירוע התרחש בתחילת שבוע שעבר. שוהה בלתי חוקי בשנות העשרים לחייו הבחין כנראה בניידת משטרה והחל במנוסה, הוא הגיע לגדר בית הספר ומבלי לחשוב פעמיים טיפס מעל הגדר ונכנס לשטח בית הספר. כמה עשרות מטרים משם ממוקם ביתן מאבטח בית הספר, דב פולנדר, שזיהה מיד את הצעיר והחל לרדוף אחריו. "זה היה אינסטינקט" מספר פולנדר, "קלטתי שמשהו לא בסדר והתחלתי בריצה".

הצעיר ניגש לאב הבית ושאל אותו האם הוא יכול להזמין לו מונית ליפו. הצעיר עוד לא הספיק לקבל תשובה כאשר המאבטח פולנדר זינק עליו, השכיב אותו על הרצפה, שלף את החגורה שלו מהמכנסיים וקשר את ידיו עמה, כל זאת, כאשר המאבטח מרתק אותו לרצפה. במקביל צוות בית הספר החל בנוהל הנדרש, לחצו על לחצן המצוקה ודיווחו למשטרה ולמוקד העירוני על האירוע. כל תלמידי בית הספר הוחזרו לכיתות על ידי צוותי ההוראה והכיתות ננעלו.

בהמשך הגיעו לבית הספר המשטרה ומפקח חברת האבטחה. בחיפוש על הצעיר לא נמצא דבר ומתחקיר האירוע נשלל כל חשד לאירוע בטחוני. הצעיר נלקח לחקירה במשטרה.

החברה לביטחון בראשות מנכ"ל החברה מוטי נחמני והנהלת בית הספר בראשות מאירה סגל, הביעו את הערכתם למאבטח בית הספר, על העירנות, מהירות התגובה והחתירה למגע. בפעילותו היעילה ומהירה, הוא הביא לסיום האירוע בתוך שניות.

בבית הספר ביקשו גם התלמידים להביע את הערכתם למאבטח האהוב ולמחרת קיימו טקס בהשתתפו 470 תלמידי בית הספר "קראו לי להגיע לרחבת בית הספר, שם ראיתי את כל התלמידים והמורים קוראים לי בשם, מוחאים כפיים ושרים שירי ארץ ישראל. התרגשתי מאוד" מספר פולנדר.

כל תלמיד בבית הספר, מכיתה א' ועד ו' הכינו לו ציורים וברכות. "יש לי כאן 500 ציורים, זה בהחלט מרגש אבל לא עשיתי את זה בשביל זה" הוא אומר בצניעות, "באותו הרגע לא היה לי אכפת מעצמי. אני אחראי לילדים האלו, איך אני אסתכל להורים בעיניים אם אחד הילדים יפגע. ברוך השם אף אחד לא נפגע. זה נגמר בצורה הכי טובה מבחינתי".

מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, אמר כי התנהלות האירוע מלמדת שכל אחד מבעלי התפקידים יודע בדיוק מה נדרש לעשות בזמן אמת: "ישר כוח למאבטח שפעל כפי שנדרש ומצופה ממנו ולצוות בית הספר שבקור רוח ומוכנות, ידע להתמודד מיידית עם האירוע.

סגן ראש העירייה, מחזיק תיק החברה לביטחון, רז קינסטליך, שיבח את המאבטח ואת כלל אנשי החברה לביטחון שהראו את מוכנותם בזמן אמת: "אומנם במקרה הזה לא היה כל חשד לאירוע בטחוני, אבל אנחנו למדים שביצוע הפעולות על פי הנהלים, זמן תגובה מהיר וחתירה למגע של המאבטח, מובילים להתמודדות הטובה ביותר במציאות שבה אנו חיים". 


(כתבה שפורסמה בעיתון המקומי "גל גפן").

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד