ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

מחזקים את הקשר הבין דורי בבית הספר "רעות"

ספריית בית הספר "רעות" לבשה חג ביום רביעי, 4/1/2017.

במרכז הספרייה הונח שולחן כיבוד, ערוך וחגיגי, ובהתרגשות רבה קיבלו התלמידים את פני הסבים והסבתות למפגש חגיגי של תכנית "הקשר הרב דורי", המתקיימת זו השנה ה- 7 ברציפות בבית הספר "רעות".

מפגש הפתיחה נערך באווירה משפחתית, נעימה ומרגשת ובו נכחו מנהלת ביה"ס אילנה שוורץ, רכזת התקשוב ומובילת התכנית בביה"ס ענבר ביטון, תלמידי כיתות ה'-ו' והסבים והסבתות שלהם.

המפגש כלל דברי ברכה של המנהלת והמורה המובילה. המשתתפים צפו יחד בסרטון מטעם "בית התפוצות" הנקרא "אתם חלק מהסיפור", שהעביר מסר כי לא משנה באיזו שפה אנחנו מדברים, כולנו דמויות בסיפור היהודי.

התלמידים העניקו לסבים ולסבתות עציץ וקראו ברכה מחממת לב שכתבו במיוחד עבורם. בהמשך נערכה היכרות עם משתתפי התכנית באמצעות פעילות עם תמונות. רגע מרגש במיוחד נרשם כאשר אחד המשתתפים הוותיקים, רמי גולדנסקי, סבא של התלמיד רותם נתן, זיהה בתמונה את אמו מצולמת בה! ההתרגשות הרבה הורגשה אצלו לאורך כל המפגש. במהלך הפעילות ניתן היה ללמוד על אופי הקשר בין הסבים והסבתות לבין הנכדים, וניכר שהקשר הינו חם וקרוב.

 

במפגשים הבאים יצאו המשתתפים יחד למסע של למידה שיתופית וחווייתית בו ילמדו על המורשת שלהם תוך שימוש בכלים דיגיטליים. את התהליך כולו ואת סיפורי המורשת הם יתעדו במאגר סיפורי המורשת של בית התפוצות.

הנהלת ביה"ס מברכת על הזכות להיות חלק מתכנית ערכית וייחודית זו, המחזקת את הקשר של התלמידים עם עבר משפחתם ומאחדת את כולנו כעם.

"יריית הפתיחה" של התכנית הייתה מרגשת ומשמעותית ומילאה את כל המשתתפים בהמון ציפייה להמשך.


  


 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד