ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

תערוכת חנוכיות מחומרים בשימוש חוזר

מי שביקר בחג החנוכה בבניין העירייה, הבחין בוודאי בתערוכת חנוכיות מקוריות במיוחד העשויות מפסולת אריזות. מדובר במסורת שמתקיימת מדי שנה ביוזמת האגף לאיכות הסביבה ומינהל החינוך - האגף לחינוך יסודי.

בתערוכה ניתן היה לראות את פרי יצירותיהם של תלמידי 30 בתי הספר יסודיים בעיר שטרחו ועמלו על הכנת חנוכיות עשויות ממגוון אריזות פלסטיק, ניילון, מתכת ועוד. כל זאת לטובת המשך עידוד והגברת המודעות לתוכנית להפרדת ואיסוף פסולת אריזות לפח הכתום הנמצא בכל הבתים המשותפים בעיר ובאמצעותו נפחית את כמויות הפסולת הנשלחות להטמנה. שלוש החנוכיות היצירתיות ביותר זיכו את יוצריהן בפרסים.

 

התערוכה שימשה גם תפאורה צבעונית, סביבתית ומקסימה לטקס הדלקת נר שלישי של חנוכה שציינו עובדי העירייה. ראש העירייה, דב צור, יחד עם סגניו מוטי עג'מי וציון כהן ומנכ"ל העירייה פרנקו גונן, הדליקו את הנרות. עובדי העירייה שרו משירי החג וטעמו סופגניות. את התערוכה אצרה סגנית מנהלת ביה"ס חופית - ענת עבאדי. פתיחת התערוכה לוותה בטקס שהכינו תלמידי בית הספר "חופית", בהנהלתה של ורד משיח חנגלי וצוותה, והתמקד בהקשרו הסביבתי של חג החנוכה וחיבורו של האור המופץ באמצעות מגוון אנרגיות חילופיות.

 

חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק איכות הסביבה, יפעת מאירוביץ יפת, אמרה: "אני מודה לכל התלמידים ובתי הספר שחשבו ויצרו חנוכיית בשימוש חוזר של אריזות, ולילדי בית ספר חופית המקסימים על הכנת הטקס  שפעילות זו הינה רק נדבך אחד בפעילות העירונית למיחזור בכלל ומחזור אריזות בפח הכתום בפרט".


 


אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד