ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

כנס פתיחה לפרויקט "גם אני יכול" במסגרת חודש הנכה הבינלאומי

במהלך חודש דצמבר מצוין ברחבי העולם חודש הנכה הבינלאומי בשורה של פעילויות ואירועים אשר מטרתם העלאת המודעות לציבור הנכים ולצרכיהם וסיוע בשילובם המיטבי בחברה. במסגרת הפעילויות התקיים באשכול פיס "רביבים" ביום שישי 18.12.15 כנס הפתיחה לפרויקט "גם אני יכול", פרויקט המשלב פעילות מדעית וטכנולוגית של תלמידי חטיבת הביניים אשר במרכזו פיתוח פתרונות יצירתיים למען אוכלוסיית הנכים.


בין הנוכחים בכנס: מוטי עג'מי סגן ראש העירייה, שוש אבטליון מנהלת אגף תיאום בקרה ותפעול במינהל החינוך, ניסים כהן מנהל אגף הפרט במינהל החינוך, שמואל ברמן מנהל אשכול הפיס, אנה פוליאק מנהלת חטיבת הביניים "מיכה רייסר", ליאת עברי-יעקובוב מנהלת אגף שיקום נכויות במינהל לשילוב חברתי, שמעון קינן יו"ר אגודת "אילן" בראשון לציון, עו"ד ויטל זינגר, נכה המהווה דוגמה להצלחה בקרב אנשים עם צרכים מיוחדים, הורים ותלמידים מקריית החינוך השש שנתית  "רביבים" מקיף ז'.


פרויקט "גם אני יכול" הוא פרויקט הדגל של אשכול הפיס, המתקיים מדי שנה זו השנה ה-15. מדובר בפרויקט מדעי טכנולוגי-חברתי, אשר במסגרתו נפגשים תלמידי חטיבות הביניים עם ילדים ומבוגרים בעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים על מנת להבין ולהגדיר מהם הצרכים הייחודיים לבעיות התפקודיות שלהם, ולפתח עבורם מוצרים ואביזרים שיסייעו לשפר את חייהם ואת רווחתם האישית והציבורית. בסיום תתקיים תחרות והצגת המוצרים אשר בסופה יועברו המוצרים אשר פיתחו התלמידים לאנשים הזקוקים לכך.


שמואל ברמן, מנהל אשכול הפיס: "לפרויקט תרומה רבה לקירוב התלמידים לעולמם של אנשים עם מוגבלויות, למיגור דעות קדומות ולהפניית היכולות היצירתיות של התלמידים לטובת אוכלוסייה זו. המוטו המלווה את הפרויקט הוא: גם אני, תלמיד חטיבת הביניים, יכול לסייע לילדים ולאנשים עם מוגבלויות, להקשיב לצרכים שלהם, להקדיש מזמני הפנוי ולתכנן את המוצר שיקל עליהם".


במהלך הכנס סיפרה עו"ד ויטל זינגר, אשר זכתה במקום השלישי בתחרות ריקודים סלוניים על כיסאות גלגלים, את סיפורה האישי אשר במרכזו המסר כי כל חלום יכול להתממש. צדוק עומסי, נכה אף הוא בכיסא גלגלים, עורר השראה בקטעי הומור מצחיקים. עוד הופיעו בכנס: תלמידי להקת "יחד" מבית ספר "אשכולות", להקה אשר בה חברים גם ילדים עם צרכים מיוחדים, תלמידות מגמת המחול מחטיבת הביניים "מיכה רייסר" וכן צמד רקדניות מלהקת המחול "גלגלי ראשון", להקת ריקודי עם לנכים הגדולה בארץ. 

 
 
 

מימין: סגן ראש העירייה מוטי עג'מי; להקת "יחד" מבי"ס אשכולות; רקדניות מחט"ב מיכה רייסר
 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד