יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

שבוע הזיכרון ליצחק רבין בחטיבת הביניים "טביב"

בחטיבת הביניים "טביב" הוחלט לציין 20 שנה לרצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל לא רק ביום הזיכרון עצמו, אלא במהלך כל השבוע שקדם ליום זה. הרעיון, שבוצע לראשונה בחטיבת הביניים במלאת חמש שנים לרצח, היה ללמוד בכל המקצועות נושא או יחידת לימוד הקשורה ברצח הפוליטי בכלל וברצח רבין בפרט, והכול מתוך גישה בין תחומית.

 

בשיעור תנ"ך למדו התלמידים על רצח גדליה בן אחיקם תוך התמקדות בטקסטים המקראיים הרלוונטיים והתייחסות התלמוד לרצח זה.

 

באנגלית למדו התלמידים על רצח נשיא ארה"ב אברהם לינקולן באופן כללי וכפי שהשתקף בשירו של וולט וויטמן 'O Captain'. שיר זה תורגם והולחן במלאת שנה לרצח רבין ע"י נעמי שמר לשירה המוכר "הו רב חובל", והפך מיד למזוהה עם הרצח. את הגרסה העברית למדו בשיעורי עברית ובשיעורי מוסיקה.

 

בהיסטוריה למדו התלמידים על רצח פוליטי בכלל ועסקו במהטמה גנדי, האיש שנחשב לסמל ההתנגדות הבלתי אלימה נגד דיכוי פוליטי וחברתי.

 

בערבית למדועל רצח נשיא מצרים סאדאת ב-1981 תוך שילוב טקסטים בערבית. במדעים למדועל מבנה השכפ"ץ מבחינת תורת החומרים ותכונותיהם. במתמטיקה ניתנו תרגילים ובעיות שהתוצאות כוונו למספרים משמעותיים הקשורים ליצחק רבין, כמו: תאריך הרצח, גילו של רבין בעת הרצח, שנת הולדתו וכו'. בתרבות ישראל למדו על התייחסות היהדות לרצח במקרא, בתלמוד ובכתבים מאוחרים יותר.

 

יום השיא היה ביום הזיכרון עצמו בו התקיים טקס מרגש ונערכו שיעורי חינוך עם מחנכי הכיתות.

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד