יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

טורניר כדורסל נכים בקריית החינוך "העמית"

"אין דבר העומד בפני הרצון" - זה המסר של תלמידי קריית החינוך השש שנתית "העמית" מקיף ג' לאחר טורניר כדורסל נכים שהתקיים בבית הספר ביום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה


למעלה מ-100,000 אזרחים ישראלים נמנים עם אוכלוסיית פצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה. יום ההוקרה, אשר נקבע על פי החלטת ממשלה לתאריך י"ז בכסלו וצוין בפעילויות חינוכיות בכל מוסדות החינוך בעיר ביום ראשון 29.11.15,  מזמן תהליך חינוכי חשוב אשר במרכזו היכרות עם פצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה, הוקרתם והזדהות עם מאבקם היום יומי בניסיון לקיים חיים מלאים ופוריים, וכן מחויבות לשילובם המיטבי בקהילה ובחברה הישראלית.

 

ביום ההוקרה התקיים טורניר כדורסל נכים בהשתתפות תלמידים משכבת י' בבית הספר וספורטאים נכים. ארגון "משכן היזמות", המקיים פעילויות חינוכיות המשלבות אנשים עם צרכים מיוחדים, ארגן את האירוע במסגרת פרויקט "כולנו יכולים - ידע זה כוח"

 

חמישה תלמידים מכל כיתה בשכבת י' במקיף ג' "העמית" התחרו, לסירוגין, בספורטאים הנכים. חלק מהתלמידים שיחקו כאשר הם יושבים על כיסאות גלגלים על מנת לחוות את האתגר והקושי עמם מתמודדים הנכים, ואפילו המורות נטלו חלק פעיל במשחק. האווירה באולם הספורט הייתה תוססת ותחרותית, ותלמידי בית הספר שישבו בקהל עודדו את השחקנים.

 

בתום המשחק התקיים דיון בו סיפרו הספורטאים לתלמידים את סיפורם האישי - חלקם נפצעו במהלך שירותים הצבאי, ואחרים בפעולות איבה. מדברי אחד הספורטאים: "בשנייה אחת מסלול החיים משתנה ופתאום נתקלים בקשיים לא קלים, אבל לעתים מתוך הקושי אפשר גם לצמוח. יש לכולנו יכולות בלתי נתפסות, ולפעמים אדם צריך להגיע לתהומות על מנת לגלות את הכוחות הטמונים בו. אם אנחנו הצלחנו להתגבר על הפציעות והקשיים ולבחור בחיים, גם אתם יכולים להתמודד עם כל קושי".

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד