ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

שבוע השפות בחט"ב הראשונים מקיף י"א

שבוע השפות בחט"ב הראשונים מקיף י"א

במסגרת מיתוגו של מקיף יא כבי"ס מוביל לשפות, ומתוך רצון להתייחס לנושא ברצף השש-שנתי, התקיימה בבית הספר פעילות ייחודית תחת השם "שבוע השפות".

בחזון ביה"ס נכתב: "בוגר קריית החינוך הוא אזרח ישראלי בעולם הגדול, המקיים תקשורת אנושית, בין-אישית, ומפגין מיומנות שימוש במגוון שפות: שפת אם, שפת המחול, שפת המחשב, שפת המדעים, סינית, איטלקית, אנגלית, ערבית". נלסון מנדלה אמר: "אם תדבר לאדם בשפה שהוא מבין, דבריך יגיעו למחשבתו, אם תדבר לאדם בשפת האם שלו, דבריך יגיעו לליבו".

כדי לקיים תקשורת אנושית ובין אישית, תקשורת משמעותית שתגיע ללבם של האנשים, חקרו תלמידי החטיבה את ההיסטוריה של סין, איטליה וגרמניה, למדו את הגיאוגרפיה ואת המאפיינים הדמוגרפיים שלהן. התלמידים נחשפו לתרבותן העשירה והמרתקת של המדינות באמצעות סיפורים ושירים, חיפשו את השורשים שלהם בקהילות, רקדו את הריקודים הפולקלוריים והאזינו למוסיקה שלהם, וכל זאת בחגיגה גדולה של יחידות לימוד מגוונות ומשמעותיות.

בסיום נערכה פעילות שיא במסגרת יום מקוון לתלמידי שכבת ט' בנושא זה, במהלכו למדו התלמידים בלמידה מרחוק נושאים ייחודיים בתחומי הדעת השונים. על מתמטיקאים מארצות שונות, על סופרים המייצגים תרבויות אחרות, על מלחמת השפות הסוערת שאירעה עם קום המדינה והועלו טיעונים ושיתוף מידע בין תלמידים, מהי השפה שתשרת אותם בעולם.

 

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה שבוע השפות בחט"ב הראשונים מקיף י"א: 2 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד