יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

חזון ומטרות

חזון ומטרות

לעיר ראשון לציון תכנית תקשוב מערכתית הנותנת מענה לכלל מוסדות החינוך, תוך שהיא מבוססת על שיתוף פעולה בין משרד החינוך לרשות. הרשות רואה בתקשוב החינוך מנוע לצמיחה ולהתחדשות פדגוגית במוסדות החינוך העירוניים. תכנית התקשוב העירונית מהווה נדבך מרכזי בחזונה של העיר כעיר דיגיטלית, מתקדמת ומובילה. מערך בעלי התפקידים המלווה את התכנית הוא רחב ביותר ומתחיל בראש הרשות, ראש מינהל החינוך, ראש אגף התקשוב, מפקחי התקשוב, מפקחים כוללים, מערך מלווה של הדרכה פדגוגית, ועד הקמת יחידת תקשוב עירונית. מערך התקשוב נותן מענה ל-80 מוסדות חינוך עירוניים וליותר מ-150 גני חובה בחינוך הקדם יסודי. בעיר פועלים 45 בתי ספר תחת תכנית התקשוב הלאומית, ביניהם חטיבות ביניים, בתי ספר ממלכתיים דתיים, מוכש"ר, חינוך מיוחד ובתי ספר ממלכתיים יסודיים. מודל זה מכנס אליו רבים מבתי הספר בעיר ומפעיל קשת רחבה של מיזמים ושיתופי פעולה בין בתי הספר.  

ייחודיות תכנית התקשוב

  • ההוראה הפדגוגית היא זו המובילה את כל התכנית הטכנולוגית. מודל זה הינו ייחודי ופורץ בחשיבתו מכיוון שהוא מאפשר למערכת החינוך להוביל מהלך המקדם התחדשות וצמיחה מתוך שימוש בתשתיות טכנולוגיות מתקדמות המותאמות אליה, ולא להפך. כל המהלכים הטכנולוגיים משרתים את העשייה הפדגוגית הענפה של מוסדות החינוך בעיר.
  • בשנים האחרונות גיבשו כל בתי הספר בעיר ייחודיות בית ספרית ברוח החזון הבית ספרי. תכנית התקשוב התאימה את עצמה לכל אחד מבתי הספר ונבנתה ברוח הגדרת חזון בית הספר וברוח הייחודיות שלו.

 

מטרות על לשילוב התקשוב בחינוך בראשון לציון

  • טיוב, שיפור ועדכון תהליכי הוראה, למידה והערכה ברמת הכיתה, ביה"ס ומערכת החינוך העירונית.
  • יצירת תרבות מערכתית של עבודה עם נתונים בעזרת כלים ותשתיות טכנולוגיות המאפשרים ניטור וטיפול באתגרים בזמן קצר ובאופן איכותי.
  • יצירת ערוץ לתקשורת בין מערכת החינוך וקהילת התושבים באמצעות מגוון כלים: פורטל חינוך עירוני, אתרי בתי ספר, מערכות מידע ותקשורת ברמה עירונית ובית ספרית.
  • פיתוח תהליכי למידה בסגנונות שונים, המותאמים למגוון שכבות גיל ואוכלוסיות, וכן לקבוצות שונות דוגמת תלמידים מצטיינים ותלמידים בחינוך המיוחד.
דרג את הכתבהדירוג כתבה חזון ומטרות: 3 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים
אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
קהילה והוראה לומדת
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד