יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

תכניות לתלמידי בתי הספר היסודיים בשנת הלימודים תשע"ח - המשך

מצאנו מים / לכיתות ה' / משך הפעילות: כ- 3 שעות
תכנית ירוקה שמטרתה לחשוף בפני התלמידים את התפתחות משק המים, מאז ימיה הראשונים של ראשון לציון ועד ימינו. מסע מרתק מהבאר הראשונה דרך תאגיד "מניב"  עד האגמים שבפארק החולות. התכנית כוללת: מופע  אורקולי, משחק רצפה, סיור מודרך בתאגיד, ניסויים מדעיים והפקת קליפ בכיכובם של התלמידים.

 

מצא את המטמון – להורים וילדים / לכיתות ג' ד' / משך הפעילות כ-שעתיים
משחק תחרותי ומאתגר בין קבוצות של הורים וילדים למציאת המטמון. המשחק נערך בשעות אחה"צ בלב העיר ההיסטורית של ראשון לציון. המעבר מתחנה לתחנה נעשה באמצעות פתרון כתבי חידה וביצוע משימות אתגר באמצעות טלפון חכם. הקבוצה המנצחת זוכה במטמון. מתאים במיוחד למסיבות סיום שנה בשילוב הורים.

 

קבלת האחר בקהילה מתהווה/ לכיתות ה'- ו' / משך הפעילות כ-3 שעות
התכנית מותאמת לנושא "האחר הוא אני". התכנית בוחנת  תהליכים שהתרחשו במושבת הראשונים, עת  פגשו את השכנים הערבים, כשהנשים דרשו שינויים וכשהצטרפו למושבה עולים חדשים. כיצד השפיעו תהליכים אלו על המרקם העדין של הקהילה המתהווה בראשון לציון ובמדינה כולה ? כיצד יוצרים חברה מכילה, סובלנית ונטולת גזענות?

 

עברי דבר עברית / לכיתות ה'- ו' / משך הפעילות כ-3 שעות
מייסדי ראשון לציון וצאצאיהם פרסמו וכתבו את חוויותיהם וזיכרונותיהם במכתבים, יומנים, ספרים, עיתונים ובתעודות. כל אלה נכתבו בשפה העברית ונמצאים ושמורים במוזאון. במהלך הביקור ייחשפו התלמידים לעושר הביטויים המוצגים בתערוכות ויגלו כיצד הפכה השפה העברית לשפת יום יום, ללשון תקשורת עיקרית מדוברת וכתובה.  נערוך סדנת תחקיר המבוססת על חומרים כתובים היסטוריים (עיתוני התקופה, מכתבים, אגרות ברכה, יומנים וספרים) ונסכם במשחק "אחד נגד מאה" להפנמת המילים שנלמדו.

 

70 למדינה – ראשון לציון ערש הסמלים לאומיים / לכיתות ה' ו' / משך הפעילות כ-3 שעות
הולדת דגל הלאום וההמנון בראשון לציון מהווים אבני דרך בהקמת מדינה יהודית ודמוקרטית בארץ ישראל. התכנית מציגה את תהליך היווצרותם של הסמלים הלאומיים בראשון לציון, את הטמעת  השפה העברית בבית הספר העברי הראשון, ואת חידוש החגים ע"י עם היושב על אדמתו ומוציא את לחמו מן הארץ. את הסיור נסיים בשירת "התקווה" במרתף בו התגורר נפתלי הרץ אימבר.

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי בתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד