יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

פעילויות לתיכונים

פעילויות לתיכונים

להלן תכניות לתלמידי התיכונים בשנת הלימודים תשע"ח:

 

ראשון לציון בדרך למדינה - חדש/ משך הפעילות 3 שעות
מסע מרתק אל ימי מלחמת העולם הראשונה, כשרעב, אימת גירוש ודילמות קשות היו מנת חלקם של בני ראשון לציון. על רקע התקופה הסוערת תתחלק הכיתה לקבוצות אשר יציגו את הצדדים השונים שפעלו במושבה: העות'מאניים, מחתרת ניל"י, הגדודים העבריים, חילי צבאות מדינות ההסכמה, כל קבוצה תציג עמדה אותה יציגו למליאה באספה הכללית שתתקיים במושבה.

בני העלייה הראשונה - חולמים ובונים, מקיימים מסיבת עיתונאים / משך הפעילות כ-3 שעות
מסע מרתק אל ימי העלייה  הראשונה - מפגש עם החולמים והבונים, המתמודדים עם קשיים אדירים וזוכים לפרוץ דרך ולהניח את אבני היסוד לעיצוב החינוך, התרבות והלאומיות הישראלית. התכנית כוללת סיור בתצוגות המוזאון בשילוב שחקן, מסיבת עיתונאים בה יועלו לדיון מחלוקות ולבטים שעלו בתקופת העלייה הראשונה, ולסיכום משחק של "אחד נגד מאה" הבוחן מושגים מתקופת העלייה הראשונה.

מנהיגים יוצרים תודעה לאומית / לכיתות י' / משך הפעילות: כ-3 שעות
מסע בתצוגות המוזאון להכרת סיפורה המופלא של ראשון לציון, תרומתה בהנחלת השפה העברית, הכרות עם נשים פורצות דרך, עבודה חקלאית על היבטיה ההלכתיים, העסקת עובדים, ענפי חקלאות, יצוא, כלכלה ותעשייה. הפעילות כוללת: סיור מודרך בדגש לאומיות, פעילות חקר באמצעות משחקים העושים שימוש בטלפון חכם  והצגת התוצרים. ניתן להפעיל כהערכה חלופית.

העתיד כבר כאן - פיתוח עירוני / משך הפעילות: 3 שעות
הסיור מציג את התפתחותה של ראשון לציון ממושבה חקלאית לעיר הרביעית בגודלה, מרכז העסקים של ישראל. תהליכים וכיווני התפתחות במהלך השנים, תוך שמירה על הלב ההיסטורי של ראשון לציון. הסיור כולל הרצאה בליווי מצגת, משחק תחרותי בין אתריה ההיסטוריים של ראשון לציון, סיור רכוב למערב העיר תוך התבוננות בשכונות, אגמים ואזורי מב"ת.

הבו לנו תיירים / משך הפעילות: 3 שעות
 סיור בדגש שימור ופיתוח הלב ההיסטורי של ראשון לציון כמרכז של בילוי, מסחר ופנאי. תוצג חשיבותה של ראשון לציון כמושבה ראשונה של עלייה ראשונה בה עוצבו התרבות והחינוך הישראלי, העושר הרב של המבנים ההיסטוריים, עבודת השימור הנפלאה שנעשתה על רקע צרכיה המשתנים של העיר ראשון לציון. הסיור כולל: סיור מודרך בתצוגות המוזאון, דיון בנושא שימור מול פיתוח, משחק תחרותי בין אתריה ההיסטוריים של ראשון לציון וחיזיון אורקולי בבאר המושבה.

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
קהילה והוראה לומדת
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד