יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

פעילויות לחטיבות הביניים

פעילויות לחטיבות הביניים

להלן תכניות לתלמידי חטיבות הביניים בשנת הלימודים תשע"ח:

 

קבלת האחר בקהילה מתהווה / לכיתות ז'-ט' / משך הפעילות כ-3 שעות
התכנית מותאמת לנושא "האחר הוא אני". התכנית בוחנת תהליכים שהתרחשו במושבת הראשונים, עת  פגשו את השכנים הערבים, כשהנשים דרשו שינויים וכשהצטרפו למושבה עולים חדשים. כיצד השפיעו תהליכים אלו על המרקם העדין של הקהילה המתהווה בראשון לציון ובמדינה כולה? כיצד יוצרים חברה מכילה, סובלנית ונטולת גזענות?

 

משחק משפחות בלבוש חדש / לבני ובנות מצווה / משך הפעילות כ-3 שעות
מפגש מרתק עם מייסדיה ובוניה של המושבה שפרצו דרך והניחו את אבני היסוד לעיצוב התרבות והלאומיות הישראלית, שסיכנו את נפשם כמרגלים ולוחמים בשורות הצבא הבריטי במטרה לקדם את הקמתו של בית לאומי יהודי בארץ ישראל.  תוך מחקר ונבירה בתצלומים ישנים, מסמכים מקוריים ואלבום המשפחות הממוחשב יפגשו התלמידים אנשים ומשפחות ויחשפו עלילות מרתקות ומפתיעות.
את המידע שנחשף ימחיזו התלמידים על במה כשהם לבושים בבגדי התקופה וכך ילמדו היסטוריה בהנאה גדולה.


70 למדינה - ראשון לציון ערש הסמלים לאומיים / לכיתות ז'-ט' / משך הפעילות כ-3 שעות
הולדת דגל הלאום וההמנון בראשון לציון מהווים אבני דרך בהקמת מדינה יהודית ודמוקרטית בארץ ישראל. התכנית מציגה את תהליך היווצרותם של הסמלים הלאומיים בראשון לציון, את הטמעת  השפה העברית בבית הספר העברי הראשון, ואת חידוש החגים ע"י עם היושב על אדמתו ומוציא את לחמו מן הארץ. את הסיור נסיים בשירת "התקווה" במרתף בו התגורר נפתלי הרץ אימבר.

מנהיגים מובילים חזון / כיתות ז'-ט' / משך הפעילות: כ-3 שעות
התוכנית בוחנת ומציגה תמונה רחבה של דמות מנהיג על רקע התמורות ההיסטוריות בשלהי המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20. הפעילות מתחקה אחר מנהיגי היישוב ומנהיגיה של המושבה ראשון לציון, שפרצו דרך והובילו להקמת מדינת ישראל. נתוודע אל האמונות, הדילמות והאתגרים שהיו מנת חלקם של מנהיגים אלה.  נכיר את היכולות האנושיות המיוחסות למנהיגים. ולאורם נעמיק את הזיקה והקשר לערכי הציונות ואהבת הארץ.

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי בתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד