יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

פעילויות לבתי ספר יסודיים

פעילויות לבתי ספר יסודיים

להלן תכניות לתלמידי בתי הספר היסודיים בשנת הלימודים תשע"ח

 

בוקר טוב לך מושבה / לכיתות א'-ב' / משך הפעילות: כשעתיים
סיפור מרתק על חיי היומיום במושבה מוביל את הילדים באמצעות פעילות משחקית והדמיה, אל ראשון לציון המושבה, אל האנשים, הבתים, הכלים והצלילים. הפעילות מלווה בעבודת יצירה בסדנה.

 

מאחורי הכלים / לכיתות ב' / משך הפעילות: שעתיים
חוויה מוזאלית  טכנולוגית, בעקבות חיי היום יום, במושבה ראשון לציון. בואו להכיר את המשחקים בהם שחקו, כלי המטבח בהם השתמשו, את החפצים בבית הספר איתם למדו, כיצד האירו? איך בישלו? איך את האוכל קיררו? כל זאת תגלו, בתוספת שלל סיפורים, בתכנית "מאחורי הכלים". הפעילות מלווה בחקר, התנסות, המחזה וסדנת יצירה. מותאמת לתכניות הלימוד בבית הספר במדע וטכנולוגיה.

 

תורה אורה במושבה / לכיתות א', ב' / משך הפעילות: כשעתיים
תלמידי כיתות א' ו- ב' מוזמנים לחגוג את טקס קבלת ספר התורה בבית הכנסת הגדול ההיסטורי ובמוזיאון.
התלמידים יחוו את הווי החיים היהודי במושבה, יכירו את תשמישי הקדושה ויתוודעו למלאכתו של סופר סת"ם. התכנית כוללת סיור פעיל וחוויתי, מפגש עם סופר סת"ם ועבודת יצירה בסדנה.

 

מילים מילים / לכיתות א'-ב' / משך הפעילות: כשעתיים
התכנית מתמקדת בהתפתחותה של השפה העברית, זאת באמצעות סיור פעיל ומהנה במוזאון תוך ליקוט מילים מתוך התערוכה, מילים אותן חידש אליעזר בן יהודה לפני למעלה מ-130 שנה.
לסיום סדנה – הכנת מילון השפה העברית הישנה והחדשה.

 

יש לי גן / לכיתות ג' / משך הפעילות: כ-3 שעות
סיור ירוק המשלב ביקור בתערוכת "אדם ואדמה" ופעילות חווייתית "בגן המושבה".
במהלך הסיור נערוך הכרות עם העצים הקשישים בגן  המושבה, נכין להם תעודה מזהה, נגלה את תרומתם לאדם ולסביבה, נלמד לטפל בהם ולהעניק להם אהבה.
עם הכלים שלמדנו נצא למשימה בקהילה המשלבת חקר ודיגיטציה.

 

בתים מספרים / לכיתות ד' / משך הפעילות: כ-3 שעות
ביקור חווייתי בתצוגות המוזאון, להכרת מורשת העיר שהיא גם מורשתה של מדינת ישראל, ערש הולדת הסמלים הלאומיים, התרבות והחינוך העברי במדינת ישראל. בהמשך נצא לסיור על "שביל הראשונים" בין אתריה ההיסטוריים של ראשון לציון בשילוב פעילות של חקר, תוך יצירת מודעות לערך השימור והקיימות.
לקינוח, חוויה, מופע אורקולי בבאר המושבה.  התלמידים יקבלו הכנה לקראת הסיור בכיתה ויוזמנו לשחק במשחקים דיגיטליים העושים שימוש בטלפון חכם לחיזוק ההכרות עם האתרים ההיסטוריים כהכנה לחידון כיתתי, חידון שכבתי ואירוע שיא -  חידון מורשת עירוני אשר יתקיים במוזאון.

 

חפש את המנהיג / לכיתות ד'-ה' / משך הפעילות: כשעתיים
חוויה ציונית בלתי אמצעית בין הפסלים והחצרות של מנהיגי האומה, בגן המנהיגים. נצא למשחק תחרותי בין קבוצות לגילוי סמלים, ערכים, ולהכיר את חזונם ומעשיהם של מנהיגים. המעבר מתחנה לתחנה נעשה באמצעות מילוי משימות ופתירת כתב חידה. הפעילות כוללת, מפגש עם שחקן המגלם את דמויותיהם של מספר מנהיגים.

 

עוד תכניות

 

  

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
קהילה והוראה לומדת
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד