ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

גן "תירס חם"

גן "תירס חם"

ת.ז.
חינוך ממלכתי, גילאי 3-4; מנהלת הגן: ילנה כץ; סייעות: שירן יעקובי, יסמין הרוש; גננת משלימה: נועה לוי; סייעת משלימה: נאווה ואנונו.
שם הגן כשם הסיפור "תירס חם" מאת מרים רות


שאלנו את הגננת ילנה כץ:

 

מה ה"אני מאמין" של הגן?
"חינוך לעצמאות והשגת יעדים; חינוך לציונות המתבטא בהקניית השפה העברית, מסדר שבועי הכולל את שירת ההמנון הלאומי והנפת הדגל והתייחסות לתאריכים מיוחדים; הצבת גבולות ברורים מתוך אהבה; חשיפה לערכים יהודיים כגון קבלת שבת, סיפורי החגים ומושגים במסורת ישראל; יחס אישי לכל ילד וילדה ושימת דגש על מוכנות לכיתה א' והקניית מיומנויות והרגלי למידה. בנוסף אנחנו מאמינות בשקיפות מלאה של כל הנעשה בגן ובלמידה הנעשית מתוך חוויה".


מה מיוחד בגן?
"בגן שלנו פועלים ושואפים לעולם טוב יותר הן מבחינת החומר האנושי והן מבחינת סביבת החיים. גננו קיבל השנה הסמכה לגן ירוק ואנו פועלים בדרך של מיחזור וחינוך לעולם בר קיימא כאורח חיים. השקנו פרויקט חיות בו הילדים לומדים בצורה פעילה על בעלי החיים. בגן יש אקווריום דגים וקן להאכלת ציפורים בחצר. פעילות נוספת היא מוקד וטרינר למשחק סוציודרמטי המאפשרת לכל ילד להביא לגן את חיית המחמד האישית שלו ולהציגה לפני חבריו. חוג שחמט הפעיל בגן מועבר בהתנדבות ע"י אבא וסבא מהגן - מטרתו יצירת קשר חוויתי בין הדורות ופיתוח ההיגיון והלוגיקה של הילדים".


ובנימה אישית...
"אני גננת 17 שנים, בעלת תואר בחינוך ליסודי ותואר שני בחינוך מיוחד B.Ed. אני נהנית מהעשייה המרובה בגן. הסיפוק שלי הוא לראות את הילדים מתקדמים כל אחד בתחומו, ובעיקר בתחומים בהם התקשו בתחילת השנה, ויוצאים מהגן בוגרים הבשלים להמשך החיים. הפרידה מהילדים בסוף השנה קשה עבורי, ועל כן אנו מארחים בגננו בימי שישי את הילדים בוגרי הגן".


לצפייה בפרסום במקומון "השקמה" לחצו כאן

 

 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד