ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

גן "חגיגה של צבעים"

גן "חגיגה של צבעים"

ת.ז.
חינוך ממלכתי, גילאי 4-5 ; מנהלת הגן: מירית אלעזר; סייעת: דנית קפאש; גננת משלימה: טלי רחמים; סייעת משלימה: לירון בן דוד. שם הגן כשם הספר "חגיגה של צבעים" מאת שולה מודן. לכל ילד צבע וגוון המייחד אותו וביחד בגן כל הילדים חוברים לחגיגה של צבעים.

 

שאלנו את הגננת מירית אלעזר:

 

מה המיוחד בגן?
"סביבת הגן מספקת מערכת חווייתית שמעודדת את הילדים להתנסות, לחקור ולפתח מיומנויות חשיבה, במטרה להרחיב את ידיעותיהם ולפתח את כישוריהם. הערך הדמוקרטי והעידוד לעצמאות באים לידי ביטוי בנושאי הלימוד בגן והילדים שותפים בהקמת מוקדי הלמידה. אנו מקדמות את החינוך הסביבתי, חינוך ערכי לאהבה וכבוד לטבע. כמחנכת חשוב לי להעביר מסר של שמירה על הסביבה ואני מקרבת את ילדי הגן ואת משפחותיהם לערך זה. בנוסף, אנחנו מנחילות לילדים בסיס איתן לעיצוב אישיותם, גילוי אחריות לגופם ולבריאותם, הפעלת שיקול דעת, התמודדות עם לחץ חברתי וטיפוח דימוי עצמי חיובי. בגננו מגוון תכניות: יום של תכלת, שפת הג'ירף, שחמט, ספריית פיג'מה, גן ירוק. הצוות החינוכי שוקד כל העת על יצירת אקלים חינוכי מיטבי אשר יאפשר למידה, התפתחות וקידום הישגים".

 

מה ה"אני מאמין" של הגן?
"פיתוח לומד בעל חשיבה עצמאית, ערכית וביקורתית, הפועל לרכישת מיומנויות ושואף ללמידה מתמשכת; הקניית כלים להתמודד עם שפע המידע והטכנולוגיה המאתגרת בתחומי דעת שונים; קידום הישגים ונתינת מענה מותאם לצרכים של הלומדים; פיתוח תחושת מסוגלות, מימוש עצמי ומצוינות".


ובנימה אישית...
"אני גננת 34 שנים, בעלת תואר שני בניהול מערכות חינוך ותעודה של מנהיגה סביבתית. הייתי גננת מצטיינת בשנת 2014 ואני גננת מובילה באשכול קריית גנים/אשלים. אני אוהבת את העשייה החינוכית ומאמינה בחינוך למצוינות. חשוב לי שכל אחד מהילדים יגיע לגן עם חיוך ויהיה מאושר".

 

לפרסום במקומון "השקמה" לחצו כאן
 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד