ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

גן "טיול אחר"

גן "טיול אחר"

ת.ז.
חינוך ממלכתי, גילאי 4-5; מנהלת הגן: מאירה איסק; סייעת: דלית כהן; גננת משלימה: טלי רחמים; סייעת משלימה: רחל טוהבש. שם הגן כשם ספרה של אלונה פרנקל "טיול אחר"


שאלנו את הגננת מאירה איסק:


מה מיוחד בגן?
"האני מאמין שלי כגננת, יחד עם צוות הגן, הוא ליצור סביבה חינוכית המתאימה לכל ילד. לכבד את הילד ולדאוג שידע וירגיש שהגן הוא כמו הבית שלו, זאת באמצעות שני דברים עיקריים: חום ואהבה שאנחנו מעניקות לילדים, לצד הצבת חוקים ברורים וגבולות. בגננו מתקיימת תכנית צמצום כעסים שבה הילדים לומדים לדחות סיפוקים. התכנית מדגישה כיצד בשעת כעס יש לעצור, לחשוב ולתכנן לפני שפועלים. כל ילד הכין לעצמו רמזור: אדום - עוצרים, צהוב - חושבים, ירוק - פועלים בהתאם. ילד שפועל נכון מקבל דבקית בעמוד הרמזור. ילד שהצליח לצבור את המספר הרב ביותר של דבקיות במהלך השבוע מקבל תעודת הצטיינות שבועית, כאשר המטרה היא להעצים את הילדים. בנוסף, בגננו שמים דגש על נושא המיחזור, אנחנו דואגים לכדור הארץ וממחזרים בקבוקי פלסטיק, זכוכית, פחיות נייר ועוד".


כיצד לדעתך מחנכים ילדים במאה ה-21?
"הדבר החשוב ביותר היה, וימשיך להיות, ערכים וכבוד הדדי. ההבדל החשוב בעיני הוא שבעבר היה כבוד בין בני אדם ותקשורת, אנשים דיברו אחד עם השני, ואילו כיום רק האצבעות מדברות דרך הפלאפונים והמחשב וכמעט ואין תקשורת בין בני האדם". 


ובנימה אישית...
"שמי מאירה איסק, נשואה ואימא ל-3 ילדים: מאיה, מעין ומתן. אני נהנית בעבודתי כבר 34 שנים. בכל שנה אני ממשיכה להשתלם בלימודים על מנת להעשיר, להתעשר ולהעמיק בתכנים חדשים. אני אוהבת מאוד לראות את השינוי בהתפתחות ובהתקדמות  של הילדים מתחילת השנה ועד סופה. מהנה לראות שהילדים מגיעים לגן שמחים ומאושרים, זאת הודות לצוות הנהדר, החם והאוהב בגננו".

 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד