ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

גן "עופר איילים"

גן "עופר איילים"

חינוך ממלכתי, גילאי 4-5; מנהלת הגן: ספי פוגל; סייעת: ענבל משה; גננת משלימה: גילה חלבי; סייעת משלימה: רונית זהר. שם הגן כשם סיפורו של ע. הלל "מעשה בעופר איילים"


שאלנו את הגננת ספי פוגל:


מה מיוחד בגן?
"בגננו עוסקים בראש ובראשונה בחינוך לערכים: סבלנות וסובלנות, קבלת האחר, התחשבות, אחריות, כבוד לזולת ולסביבה ותקשורת לא אלימה. גננו הוא גן מדעי בו קיים דגש על תהליכי חקר וגילוי מתחומי המדעים: תופעות טבע, צומח, בעלי חיים. הילד שואל שאלות, משער השערות, מציג בעיה, חוקר ובסוף התהליך מגיע למסקנות. בתהליך החקר הילדים נעזרים במקורות מידע מתוקשבים מגוונים. הלמידה בגן מתבססת על  ארבעת אשכולות הליבה - אוריינות, מתמטיקה, מדעים וחינוך גופני. האשכולות נבנים סביב ציר מרכזי של לוח השנה העברי, ימי חג ומועד ועונות השנה. הלמידה בגן מתרחשת בדרך חווייתית ובאמצעות משחק סוציו דרמטי, בנייה, חשיבה, תנועה ועוד. תכניות נוספות הפועלות בגן: "סיפורי דוסו", "יום של תכלת" ו"עולם בר קיימא".


כיצד לדעתך מחנכים ילדים במאה ה-21?
"מטרת החינוך במאה ה-21 היא לפתח ילד שהוא לומד עצמאי, המסוגל לחפש מידע בכוחות עצמו תוך שימוש בטכנולוגיית מחשב. לצד זה לצייד את הילדים בכלים ובמיומנויות להתמודדות עם סיטואציות אישיות וחברתיות מגוונות".


ובנימה אישית...
"אני גננת 18 שנים בעלת תואר שני M.ed בחינוך ומדריכת גננות בגנים המוכש"רים (מוכר שאינו רשמי) בראשון לציון, נס ציונה ובאר יעקב. אני אוהבת את עבודתי וקמה כל בוקר עם חיוך על השפתיים, שמתרחב כשאני נכנסת לגן. האהבה שהילדים מעניקים לי היא אינסופית וזה מה שנותן לי את הכוח בעבודתי. בכל יום הילדים מגלים ולומדים דברים חדשים, הרגע בו הם מבינים שלמדו משהו חדש הוא הרגע בו אני מתמלאת סיפוק רב".

 

לפרסום במקומון "השקמה" לחצו כאן

 

 

 


 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד