ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

גן "סתיו"

גן "סתיו"

ת.ז.
חינוך ממלכתי, גילאי 3-4; מנהלת הגן: רעות יראקצ'י-פרש; סייעת: עדינה אזולאי; גננת משלימה: מרטה דנקו/נילי לוי; סייעת משלימה: סיגל לנציאנו; בת שירות: מאווה גוואדו.


שם הגן כשם שירו של ע.הלל המתאר את עונת הסתיו הנעימה בארץ ישראל.

 

שאלנו את הגננת רעות יראקצ'י-פרש:

 

מה מיוחד בגן?
"בגננו פועלת התכנית יום של תכלת - באמצעות שירים, משימות וסיפורים אנו עוזרות לילד לחזק את אישיותו ואת הדימוי העצמי שלו. בנוסף, התכנית מעבירה בהרחבה את חשיבות השמירה על אורח חיים בריא ופעיל, דבר שאנו מקיימים באדיקות בגן. תכניות נוספות הן ספריית פיג'מה ושפת הג'ירף והשנה אנו עורכות בגן פעילויות עם ההורים. בנוסף, זו השנה השנייה שאני והגננת ליאת כחלון מגן החובה הצמוד "נחמדים מיליון כפליים" מעבירות תכנית לימוד משותפת בנושא מדעים ואמנות. בכל פעם אנו לוקחות קבוצות המורכבות מילדי גן צעירים וחלק מהילדים הבוגרים. בכך אנו מעודדות למידת עמיתים, לימוד חוויתי על ידי התנסות, חקר וחוויה חברתית".

 

כיצד לדעתך מחנכים ילדים במאה ה-21?
"הילדים של היום סקרנים, דורשים לדעת ולהתנסות ושואלים המון שאלות. מתפקידנו לאפשר להם את הכלים ללמידה, לאפשר להם לחקור ולא לענות מיד ולמסור את התשובה. אני מעודדת את הילדים לחקור נושאים שונים על ידי מטלות שונות שהילדים מקבלים לעשייה בבית".

 

ובנימה אישית...
"זוהי שנתי השישית כמנהלת גן ושנתי החמישית בגן הנוכחי. בכל שנותיי בגן זכיתי בצוות אשר מאמין בשיתוף פעולה מלא והגדלת ראש. אני רואה עצמי חלק מצוות נרחב הכולל בתוכו גם את הצוות של גן "נחמדים מיליון כפליים" הצמוד אלינו. אנו עובדות בשיתוף פעולה לאורך כל השנה ועורכות קבלת שבת משותפת, חוגגות את החגים בשיתוף ועורכות קבוצות לימוד מעורבות. השיתוף מקל על ילדי הגן הצעירים אשר בעתיד יעברו לגן הצמוד. המעבר שלהם חלק יותר, אין חששות מהצוות, הן מצד הילדים והן מצד ההורים. בכך אני חושבת שאנו משיגות את מטרתנו העיקרית".


לפרסום הגן במקומון "השקמה" לחצו כאן

 

 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד