ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

גן "חיוך בכל פינה"

גן "חיוך בכל פינה"

ת.ז.
חינוך ממלכתי דתי, גילאי 3-4; מנהלת הגן: אורנה אמיר; סייעות: לימור עבדו, רעות לולבי; גננת משלימה: זהבה בריגה; סייעת משלימה: נטלי קהלני. שם הגן כשם הספר "חיוך בכל פינה" של עודד בורלא.

 

שאלנו את הגננת אורנה אמיר:


מה "האני מאמין" של הגן?
"ילד שלומד בסביבה חיובית, מטפחת, מקבלת ואוהבת לומד להיות אדם טוב יותר. בגן שלנו הילד נמצא במרכז העשייה החינוכית ושותף לתהליכים הנעשים בגן ובחצר הגן. אנו מחזקים את הזהות והמודעות העצמית של הילד. ערכים נוספים הם הכרה בערך העצמי וקבלת השונה, ערכים שמביאים את הילד לכישורי חיים טובים יותר כלפי עצמו וכלפי החברה. אנו מבססים את הערכים על אהבת ישראל, ערכי התורה ופרקי אבות".


מה המיוחד בגן?
"בגננו פועלת תכנית ייחודית "הכוח לפרוח". התכנית מחזקת את הערכים שגננו חרט על דגלו: אהבה, קבלת השונה, סליחה, חברות, יצירתיות, אחריות ויושר מתובלים בהומור ובשמחה. התכנית מסייעת לילדים ללמוד לנהל כעסים ולהתמודד עם אתגרים ותסכולים בדרך מיטבית. את הערכים הנלמדים בגן אנו משלבים ממקורות היהדות ומדברי חז"ל: 'תן בלבנו שנראה כל אחד מעלת חברנו ולא חסרונם'. אנו מחפשים את הטוב שבאדם. הילדים לומדים ערכים של כבוד הדדי ואכפתיות לזולת ועושים מעשים של חסד ונתינה למען הקהילה".


ובנימה אישית...
"כבת לגננת, קיבלתי בבית הוריי כלים רבים כאדם וכגננת. זו שנתי ה-23 כמנהלת גן. אני בעלת תואר שני M.ed, השתלמתי בהשתלמויות רבות במשך כל שנות עבודתי שנתנו לי כלים רבים לעבודתי בגן. אני דואגת להתחדש, להעמיק בתכנים הקיימים ולשלב בין השניים. בכל שנה אני מתרגשת מחדש לפתוח את שנת הלימודים כאילו זו שנתי הראשונה. אני אוהבת את הילדים, את ההורים ואת צוות הגן, וחווה סיפוק אדיר כשהילדים מאושרים, לומדים ומתפתחים ומגיעים לגן בחיוך וברצון. לא לחינם נקרא הגן 'חיוך בכל פינה'".

 

לפרסום במקומון השקמה לחצו כאן

 

 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד