ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

גן "מרים והים"

ת.ז.
חינוך ממלכתי, גילאי 4-5; מנהלת הגן: עידית דפדי; סייעת: אורלי סייפלד; גננת משלימה: שרון ברוך-זזון; סייעת משלימה: דבורה סבהט
שם הגן כשם הספר "מרים והים" של מיריק שניר

 

שאלנו את הגננת עידית דפדי:

 

מה חזון הגן וה"אני מאמין" של הגן?
"כל ילד הוא ייחודי, עולם ומלואו, וביכולתו להיות עצמאי, יוזם וחוקר. בגננו מטפחים כבוד הדדי, חברות, עזרה הדדית, לדעת לתת ולקבל. המטרה היא שכל ילד יגיע בבוקר לגן בשמחה ובחיוך וימצא את מקומו. לצוות הגן תפקיד חשוב ומכריע בביסוס מעמדו החברתי-רגשי של הילד ואנו עושות ככל יכולתנו על מנת להעניק לכל אחד תחושה של 'שווה בין שווים'. תפקידנו כצוות לקדם את הישגי הילדים, להעשיר, לאתגר ולסייע בקשיים".

 

מה מיוחד בגן?
"הלמידה בגן מתרחשת דרך משחק - בכל משחק שהוא, אם הוא נעשה באופן מכוון או מזדמן, מתבצעת למידה של מיומנויות חשובות של כישורי חיים ומיומנויות חברתיות. עוד בגננו: הקמת מרכזים סוציו-דרמטיים שנבנים יחד עם הילדים כגון דוכן סופגניות, בית כנסת, מכון כושר, מסעדה; בכל שנה נבחר פרויקט שבו הילד הוא במרכז, כמו "כוכב השבוע", "שיר השבוע"; השנה יש לנו פרויקט שנקרא "החוקר הצעיר" - כל ילד חוקר בבית בעל חיים ומעשיר במידע שלמד את ילדי הגן; תרומה לקהילה - בכל שנה מתבצעת פעילות שבסופה אנו תורמים לאגודה מסוימת, כמו גן לילדים עם שיתוק מוחין, הוסטל לנערות במצוקה; לצד הפרויקטים האלה פועלת תכנית "צמצום כעסים" אשר באמצעותה אנו שמים דגש על כבוד בגן, מניעת אלימות ובניית אקלים מיטבי".

 

ובנימה אישית...
"אני גננת 13 שנים. למדתי בסמינר הקיבוצים בהתמחות של חינוך מיוחד. אני בין האנשים בני-המזל שאוהבים יותר מהכול את מה שהם עושים. הגן בשבילי הוא לא רק מקום העבודה, הוא החיים שלי, חלק ממני, מעין ייעוד. אני מגיעה בבוקר לגן עם חיוך על השפתיים ואהבה גדולה בלב ונותנת את כל כולי למען ילדי הגן".

 

לפרסום הגן במקומון "השקמה" לחצו כאן


 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד