ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

גן "יופי של עולם"

גן "יופי של עולם"

ת.ז.
חינוך ממלכתי, גילאי 4-5; מנהלת הגן: צאלה שפילמן; סייעת: מיכל כהן; גננת משלימה: איריס כהן; סייעת משלימה: סיגל
שם הגן כשם הספר של פאול קור "יופי של עולם". הספר מקביל לסיפור הבריאה ומתאר את הטבע הנפלא שסביבנו - ים, הרים, צמחים, שמש, יצורים חיים. שיא היופי של העולם הוא הילד הפוגש את בבואתו בסוף הספר.

 

שאלנו את הגננת צאלה שפילמן:

 

מה חזון הגן וה"אני מאמין" של הגן?
"אני מאמינה ביצירת אווירה נעימה ומקבלת בה הילדים יאהבו את הגן ויגיעו אליו בשמחה. ילד שבטוח במקומו, אהוב, רצוי ובעל ערך ירגיש טוב עם עצמו ויהיה פנוי ללמידה. אני מאמינה שסקרנות ויוזמה הן מנוע להתפתחות ומנסה ליצור סביבה מאתגרת ומקדמת במגוון תחומים ורמות. לכל אחד מאתנו יש צדדים חזקים לצד חולשות ואנו לומדים ביחד להכיר ולכבד אחד את השני. יש דרכים רבות להגיע לכל ילד ולכל מטרה. תפקידנו כמבוגרים למצוא את הדרך לכל ילד, לעזור לו להכיר, למצוא את דרכו ולקדמו".

 

מה מיוחד בגן?
"בראש ובראשונה הצוות שלי, הסייעת מיכל כהן והגננת המשלימה איריס כהן. הן מקצועיות, תומכות ומסייעות לי להפעיל ולהוביל את התכניות שלי. אני מקווה שאנו משמשות דגם לשיח מקבל ומכבד עבור הילדים. תכנית מיוחדת שבאה לידי ביטוי בגננו היא קידום כישורי למידה. על פי תכנית זו הלמידה מתבצעת בתנועה ובמנחים שונים - עמידה, שכיבה, ישיבה. היא מתמקדת בוויסות חושי ומאפשרת לקדם את הילד בתחום הרגשי-חברתי, המוטורי וקוגניטיבי על פי תכניות הלימודים השונות".

 

ובנימה אישית...
"אני עובדת 26 שנים. אוהבת את הדינמיות ואת מגוון התחומים שבאים לידי ביטוי בעבודה - אמנות, מוסיקה, ספרות, תורה ומורשת, ספורט, מחול, מתמטיקה, דרמה וחקלאות. אני נהנית לראות את הילדים פועלים, שואלים, משחקים, מנסים להבין ונהנים מהצלחה. אני יודעת שיש לי השפעה רבה על הילדים ומקווה שאני ראויה לה".

 

לפרסום במקומון "השקמה" לחצו כאן

 

 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד