ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

גן "תן לי יד"

ת.ז.
חינוך ממלכתי, גילאי 4-5; מנהלת הגן: אפרת ברטל; סייעת: עינב סינואני; גננת משלימה: הילה חביב; סייעת משלימה: אהובה טוינה;

שם הגן כשם השיר "תן לי יד" של חווה אלברשטיין ואריק סיני


שאלנו את הגננת אפרת ברטל:

 

מה חזון הגן וה"אני מאמין" של הגן?
"'אני ואתה ביחד לחיים טובים יותר' - כל בעיה ניתנת לפתרון בדרך של הידברות. ביכולתו של הילד להתפתח ולגדול מתוך סקרנות לסובב אותו, וזאת באמצעות העידוד שלנו, המבוגרים. ילד שמפנים דימוי עצמי חיובי ירצה ליזום ולפעול בסביבתו הקרובה ובכך לתרום לה. לגן ארבע מטרות חינוכיות: שיפור איכות החיים בגן; טיפוח ערנות לצרכים ולרגשות של האחר; טיפוח יחסים בין אישיים על ידי יישום אמצעים כגון: הקשבה, איפוק, הידברות, פיוס, ויתור, השכנת שלום, עזרה הדדית ושיתוף פעולה כדרך חיים ולא כסיסמאות בלבד; וכבוד לזולת, להורים, למקום, לרכוש, לצומח ולארץ".

 

מה מיוחד בגן?
"כבוד וסבלנות כלפי האחר - הגן שלנו מאמץ  את ילדי "צעד קדימה", שבו לומדים ילדים עם שיתוק מוחין. בין הגנים מתקיים קשר הדוק ופורה המתבטא בפעילויות משותפות, ביקורים הדדיים ושילוב של שתי בנות מ"צעד קדימה" בגננו אחת לשבוע. כמו כן אני מאמינה בעולם בר-קיימא ופועלת על מנת להסמיך את גננו לגן ירוק".

 

ובנימה אישית...
אני מנהלת גן במשך 30 שנה, בעלת תואר שני בחינוך מיוחד, מוסמכת בהוראה מתקנת בשפה לחשבון לגיל הרך מטעם אגודת "ניצן", והשנה מנהלת את גן 'תן לי יד' החדש בשכונת נחלת יהודה. הסיפוק שלי מהעבודה הוא לראות את הילדים מגיעים בכל בוקר לגן עם חיוך על הפנים, נפרדים בקלות מההורים ונכנסים בשמחה לגן, וכן האתגר וההצלחה שלנו גם לפתח את הידע, את העצמאות ואת החברות בין הילדים". 
 

לכתבה במקומון "השקמה" לחצו כאן

 

 

 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד