ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

גן "שדה קמה"

ת.ז.
גן ממלכתי, גילאי 3-4; מנהלת הגן: רותי בלבול; סייעות: חיה גורגוני ואתי חוטר; גננת משלימה: צליל זיתון-וגנר; סייעת משלימה: סימה סלמן. שם הגן כשם שירו של ע. הלל "שדה קמה" שמספר על הבשלת החיטה וקצירתה ברינה.

 

שאלנו את הגננת רותי בלבול:

 

מה חזון הגן וה"אני מאמין" של הגן?
"בגן שלנו משחקים. דרך המשחק הסוציו-דרמטי בפינת הבובות, במטבח, במסעדה, במרפאה ובחנויות שונות שאנחנו מקימים עם הילדים, הילדים מגלים ולומדים שפה, חשבון, כישורים חברתיים, תרבות שיחה ויצירתיות. עבור הילד המשחק הוא מקור של הנאה ושמחה, ועל כן הלמידה משמעותית ורלוונטית עבורו. הילדים, וגם ההורים, שותפים ומעורבים בתכנון המוקד הסוציו-דרמטי החדש, בארגון ובחלוקת התפקידים". 


מה מיוחד בגן?
"בגן שלנו אנו מקיימים אורח חיים ירוק. הגן נמצא בתהליך הסמכה ל'גן ירוק'. יש לנו גינת פרחים וירקות לתפארת, אנו מכינים חליטות צמחים מגינת התבלינים שלנו ומעצי הפרי, מוסיפים לארוחת הבוקר הבריאה שלנו נבטים שהנבטנו בעצמנו, אנחנו מפרידים פסולת, עוסקים בשימוש חוזר ודואגים לבעלי החיים בטבע: יש לנו מסעדה לציפורים, גינה מזמנת פרפרים ואף הכנו מתקני שתייה לחתולי הרחוב בימי הקיץ החמים.
בנוסף, אנו משתמשים בגן בתקשורת חיובית בלבד, מדגישים מה כן, מה אפשר ומה נעים, כיצד מתחשבים אחד בשני, אנו מחזקים התנהגויות חיוביות, מלמדים את הילדים למצוא פתרונות מילוליים וחיוביים לקונפליקטים ביניהם ומקדשים ערכים כמו 'ואהבת לרעך כמוך'".


ובנימה אישית...
אני גננת כ-22 שנה, ומאוד אוהבת את העבודה שלי. עבדתי כגננת במסגרות שונות - בקיבוץ שבו גרתי, בגן פרטי שהיה בבעלותי ובגן עירוני. העבודה בגן עם הילדים ממלאת אותי ומספקת לי הנאה רבה. כל יום יש חוויות חדשות בדינמיקה עם הילדים, גילויים חדשים, הישגים של הילדים, שיחות מעניינות, אתגרים ומעל לכל - הרבה אהבה".  

 

בתמונות: רותי בפעילויות עם הילדים: 


לפרסום במקומון השקמה לחצו כאן

 

 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד