ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

גן "האגדות הקסומות"

גן האגדות הקסומות

פרויקט מיוחד של פורטל החינוך בשיתוף מקומון "השקמה": הכירו את גני הילדים בראשון לציון. והפעם - הכירו את גן "האגדות הקסומות"

 

ת.ז.
חינוך ממלכתי, גילאי 4-5
כתובת: אייזנבנד 8 ראשון לציון
מנהלת הגן: דניס אליקים
סייעת: רינת קלברינו
גננת משלימה: אפרת ברוך
סייעת משלימה: רונית זהר
שם הגן כשם הספר "מסע האגדות הקסומות", לקט סיפורים מאת הסופרת נורית יובל

 

שאלנו את הגננת דניס אליקים:

 

מה חזון הגן וה"אני מאמין" של הגן?
"הבוגר בגננו הוא ילד האוהב ללמוד, ילד עצמאי, אשר רכש התנסויות חברתיות ולימודיות, בעל יכולת חשיבה ביקורתית, הסקרן לחקור ולבחון את העולם סביבו. ילד המשתמש בכלים טכנולוגיים העומדים לרשותו, אך עם זאת מתנסה בחקר מעשי".


מה מיוחד בגן?
"הגן חרט על דגלו למידת חקר באמצעות מיומנויות המאה ה-21. המחשב הוא כלי מרכזי בתהליך החקר והגילוי של הילדים. בגן אנחנו לומדים באמצעות תוכנת "גוגלה" (Googale) המספקת לנו בסיס בטוח ומותאם לילדים. גוגלה זמין לילדים הן בגן והן בבית, באמצעותו אנו מבצעים חקר עצמאי ומעבדים את המידע שאנו אוספים. אנחנו מכינים שילוט לגן ושולחים מיילים בין הילדים, ההורים והצוות. בנוסף, אנחנו חוקרים בגן בשיטת Project Based Learning. לדוגמה: אנחנו חוקרים תרבויות, את החלל, את מערכת השמש ועוד. הגן דוגל בלמידת עמיתים, הילדים מלמדים ומדריכים את ילדי הגן הסמוך לגילאי 3-4".


ובנימה אישית...
"זו שנתי הרביעית כמנהלת הגן וזו העבודה המספקת ביותר בעולם. האפשרות שניתנה לי לחקור ולגלות כל שנה מחדש את הקסם שיש בעבודה עם הילדים - לחקור את החלל באותה נכונות ותמימות שאנחנו חוקרים כיצד מתקדם החילזון; להיות מסוגל להשתמש במחשב באותה פשטות שאני לוקח דף ועיפרון; לדעת שהילד שעומד במרכז העשייה הוא הדבר הכי חשוב בתהליך ולהתקדם איתו על פי הצרכים שלו; לקבל כל יום חדש בהתלהבות של 'מה נגלה היום?' ועם זאת לנהל איתם שיחות רציניות בנושאים של מוסר, כבוד, ערכים, חברות וסובלנות, והכול בחיוך, משחק והנאה".

 

בתמונה: דניס (משמאל) וילדי הגן

 

לפרסום הגן במקומון "השקמה" לחצו כאן

 


 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד