מכללת הורים ראשון לציון YouTube

מיזם "בחירה מבוקרת"

מכללת הורים במיזם משותף עם אגף החינוך היסודי במינהל החינוך, ובמסגרתו ניתנים להורים לילדים העולים לבית הספר היסודי (כיתה א') הדרכה וטיפים בנושא בחירה מבוקרת באמצעות פעילות חווייתית ובהנחיית מנחת הורים מוסמכת ממכללת הורים.

 

מהו רעיון הבחירה המבוקרת?

רעיון הבחירה המבוקרת קובע כי בניגוד לעבר, אז הוקצה בית ספר לכל תלמיד לפי אזור מגוריו, הרי שמהשנים האחרונות הורים לילדים העולים לכיתה א' יכולים לבחור את המוסד החינוכי המתאים לצורכיהם מתוך אשכול של שניים עד שלושה בתי ספר באזור מגוריהם, ובהתבסס על הייחודיות הבית ספרית אותה פיתח כל בית ספר בשנים האחרונות.

לצורך כך מקיימת מכללת הורים מפגשים חד פעמיים הפתוחים לכל הורי הגנים בהדרכת מנחות הורים מוסמכות. המפגשים מאפשרים שיח אודות ההתלבטויות והשאלות העומדות בפני ההורים לקראת הבחירה בבית הספר בו ילמד ילדם העולה לכיתה א'. החשיבות של המיזם היא בכלים הניתנים להורים בתהליך בחירת בית הספר בו יוכל הילד להתפתח מבחינה אישית, לימודית וחברתית, ליווי ההורים וההקשבה לצורכיהם.

בין הנושאים שיעלו בהדרכה: מהי בחירה? במה שונה הבחירה הזו משאר הבחירות? האם הבחירה הזו תכריע את עתידו של הילד? קריטריונים שיידונו במפגש: חוזקת הילד, איחוד אחים, חברים, ייחודיות בית הספר, ערכים. בנוסף: כיצד מנהלים דיאלוג משותף של שני ההורים? מתי וכיצד משתפים את הילד בבחירה? ועוד.

מדובר בפעילות חווייתית המאפשרת להורים שיתוף, למידה ופיתוח כלים לאחריות הורית.

אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד